منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۱ تیر ۱۳۹۵ - ۲۳:۱۱
شناسه خبر: 331405
گروه :خبر
13950401001023_PhotoA

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می‌گوید مجوز فروش هواپیماهای بوئینگ به طرف ایرانی، بر اساس تعهدات برجامی صادر شده و البته این فروش برای اقتصاد آمریکا «خوب» خواهد بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «جان کربی» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا امشب در خصوص فروش 25 میلیارد دلاری بوئینگ به ایران‌ایر با خبرنگاران سخن گفت.

کربی گفت که شرکت بوئینگ برای فروش هواپیماهای مسافربری خود به شرکت ایرانی «ایران‌ایر»، در تعامل نزدیک با وزارت خارجه آمریکا بوده و بر اساس همین تعاملات، مجوز فروش را دریافت کرده است.

سخنگو ادامه داد: «ما بر اساس برجام تعهد داشتیم مجوز فروش این هواپیماها و هر تجارت مشروع دیگری با ایران را صادر کنیم.»

جان کربی البته گفت که هواپیماها به شرط فروخته شده و نباید به طرف سومی که از آنها برای مقاصد ممنوع و نظامی استفاده کند، فروخته یا منتقل شود.

یکی از خبرنگاران پرسید که آیا پرواز این هواپیماها به سوریه و انتقال تجهیزات برای ارتش این کشور، در حکم نقض تعهدات خریدار ایرانی خواهد بود؟

سخنگو پاسخ مشخصی نداد و فقط به روخوانی مجدد شرایط فروش بر اساس شروط طرف آمریکایی بسنده کرد.

سخنگو در رسای مزایای فروش 25 میلیارد دلار هواپیما به ایران گفت: «این فروش هم برای ایمنی مردم (ایران) و هم برای اقتصاد ما خوب خواهد بود.»

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است