منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۱
شناسه خبر: 177049
گروه :خبر

وزیر بهداشت گفت: با وجود اقدامات انجام شده هنوز عقب ماندگی‌هایی هم در اجرای برنامه ها هم در تأمین بودجه‌ها داریم، با این وجود وزارت بهداشت اولین دستگاهی است که از دیگران خواسته است عملکرد این وزارتخانه را در بوته نقد قرار دهند.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، حسن هاشمی در نشست هم اندیشی رئیس و اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با مدیران حوزه سلامت در سال جدید گفت: دولت یازدهم یکی از اولویت های مهم خود را حوزه سلامت قرار داده است و ما فرصت ایجاد شده برای ارائه خدمات بهتر به مردم را غنیمت می شماریم.

وزیر بهداشت با قدردانی از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در همراهی و کمک به برنامه های دولت در مقاطع مختلف گفت: امیدوار هستیم در سال جدید هم بتوانیم در مسیر اعتلای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از آنچه که در توان داریم حداکثر بهره را ببریم.

هاشمی با اشاره به توجه مقام معظم رهبری به حوزه سلامت اظهار داشت: مطمئن هستیم که در سال جاری نیز این توجه و حمایت ادامه خواهد داشت چرا که هنوز مردم مشکل دارند و عقب ماندگی هایی در این حوزه وجود دارد.

وزیر بهداشت توجه و حمایت مسئولان و نمایندگان مجلس به حوزه سلامت را سرمایه هایی عنوان کرد که تلاش علاقه مندان به خدمت در حوزه سلامت را مضاعف می کند.

تحقق وعده های داده شده به مردم

هاشمی به وعده های داده شده به مردم در حوزه سلامت اشاره کرد و گفت: خوشبختانه با تلاش همکاران در دانشگاه های علوم پزشکی و ستاد وزارت بهداشت به بخش عمده ای از وعده های داده شده جامه عمل پوشانده شده است.

وی به اقدامات انجام شده در حوزه سلامت اشاره کرد و گفت: در حال حاضر دسترسی مردم به خدمات بهداشتی در نقاط مختلف کشور قابل مقایسه با سال قبل نیست و باید با همکاری یکدیگر از دستاوردهای به دست آمده در حوزه سلامت مراقبت کنیم.

وزیر بهداشت در ادامه به اعتبارات تخصیص داده شده به حوزه سلامت اشاره کرد و گفت: با وجودی که دولت به ویژه در نیمه دوم سال گذشته در شرایط سختی قرار داشت و درآمدهای نفتی کشور به نصف کاهش یافته بود، اما با توجه ویژه رئیس جمهور به این حوزه کمک شد.

وی در عین حال گفت: 30 درصد از مجموع اعتباراتی که قرار بود از محل یک درصد ارزش افزوده و درآمدهای حاصل از محل یارانه ها به این حوزه اختصاص یابد، تخصیص داده نشده است.

وزیر بهداشت افزود: با این وجود، برنامه تحول سلامت را به گونه ای طراحی کردیم که استمرار یابد چون اگر توقعی در جامعه ایجاد کنیم و نتوانیم آن را ادامه دهیم موجب نارضایتی مردم می شود.

برنامه های حوزه سلامت در سال آینده استمرار می یابد

هاشمی با بیان اینکه برنامه های وزارت بهداشت در سال 93 در سال آینده نیز ادامه خواهد داشت، تاکید کرد: اشکالات و ایرادات طرح تحول سلامت باید اصلاح شود.

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت اولین دستگاهی است که از دیگران خواسته است که عملکرد این دستگاه را در بوته نقد قرار دهند گفت: در این زمینه همایشی در 15 اردیبهشت با عنوان همایش نقد عملکرد دولت در حوزه سلامت برگزار خواهد شد و تاکنون استقبال خوبی از برگزاری این همایش صورت گرفته و مقالات زیادی به دبیرخانه این همایش رسیده است.

وزیر بهداشت ابراز امیدواری کرد که حوزه سلامت به نحوی مورد نقد قرار گیرد که موجب ارتقای خدمات به مردم شود.

وی خاطر نشان کرد: اجرای طرح تحول سلامت در کشور مورد حمایت اکثر مسئولان، ائمه جماعات، فرمانداران، اعضای شورای شهر و دیگر مسئولین قرار گرفته است و این طرح در سال جاری نیز ادامه می یابد و باید اشکالات آن برطرف شود.

تکمیل دیگر حلقه های طرح تحول سلامت در سال آینده

هاشمی ابراز امیدواری کرد که با گشایش در امور دولت، حلقه های دیگر این برنامه طراحی شده و این طرح در حوزه بهداشت و درمان کامل شود.

وزیر بهداشت با بیان اینکه امسال توجه به بهداشت عمومی مورد تاکید قرار گرفته است گفت: تکمیل شبکه های بهداشتی درمانی آغاز شده است و این برنامه از حاشیه شهرها شروع شده به طوری که تاکنون یک سوم جمعیت حاشیه شهرها تحت پوشش خدمات بهداشتی درمانی قرار گرفته اند.

هاشمی با اشاره به گسترش خدمات بهداشت، گفت: امیدوار هستیم خدمات بیشتری را در حوزه درمان به مردم ارایه دهیم.

وزیر بهداشت در ادامه با تاکید بر ضرورت صرفه جویی با توجه به اعتبارات مالی حوزه سلامت ابراز داشت: باید به گونه ای عمل نماییم تا خدشه ای به اعتماد نسبی ایجاد شده در مردم نسبت به حوزه سلامت وارد نشود و بتوانیم حداکثر خدمت را برای ایجاد رضایت مردم ارائه دهیم.

در اولین نشست هم اندیشی رئیس و اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با مدیران حوزه سلامت در سال جدید، هر یک از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان به بیان دیدگاه ها و نظرات خود در حوزه سلامت پرداختند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است