منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۹
شناسه خبر: 231231
گروه :خبر
13940728000445_PhotoA
 

پس از مشارکت بسیار ضعیف مردم در انتخابات

وزارت‌خارجه مصر: انتخابات، همه‌پرسی مشروعیت دولت نبود

وزارت خارجه مصر اعلام کرد، صحبت‌ها در مورد اینکه میزان مشارکت بسیار پایین مردم در انتخابات به نوعی همه‌پرسی از مشروعیت نظام نیز بود از روی عدم صداقت و نا امیدی رسانه های غربی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، وزارت خارجه مصر در واکنش به برخی گزارش‌های روزنامه‌های غربی مبنی بر اینکه، مشارکت پایین مردم مصر در انتخابات اخیر پارلمانی، نظر مردم در مورد مشروعیت نظام نیز بود، این‌گونه نتیجه‌گیری‌ها را از روی عدم صداقت دانست.

به نوشته پایگاه خبری روزنامه الیوم السابع، «احمد ابوزید» سخنگوی وزارت خارجه مصر، گفت: آن‌چه برخی روزنامه های غربی در مورد مشارکت در انتخابات پارلمانی نوشته و چنین نتیجه گرفته‌اند که نسبت مشارکت کنندگان به میزان حمایت مردم از رهبری مصر مرتبط است، نشان از یأسی که به آن دچار شده‌اند، است.

وی ادامه داد: آن‌ها در تلاش برای بدنام کردن و اشاره به پس‌رفت روند دموکراسی در مصر، شکست خوردند و تلاش‌ها برای نتیجه‌گیری از نتایج انتخابات در راستای سیاست‌های خود، تعجب‌برانگیز است.

سخنگوی وزارت خارجه مصر افزود: هر کسی که اندک صداقتی داشته باشد و همچنین نسبت به اوضاع مصر آگاه باشد، می داند که انتخابات امسال، مملو از معیارهای مردمی بود.

وی با متهم کردن رسانه ها به عدم صداقت، گفت: اینکه تلاش می‌کنند تا به مجرد اینکه سازمان اخوان‌المسلمین در انتخابات شرکت نکرده چنین وانمود کنند که تمام مخالفان سیاسی شرکت نکرده‌اند، خود نشان دهنده عدم صداقت آن هاست؛ چرا که قانون اساسی اختیارات وسیعی برای حضور افکار مختلف به پارلمان داده است.

«احمد ابوزید» تأکید کرد: تلاش رسانه‌های غربی برای بیان این مطلب که انتخابات امسال، یک همه پرسی برای مشروعیت حکومت و میزان حمایت مردم از نظام بود، محکوم به شکست است و از روی ناامیدی صورت می‌گیرد.

انتخابات پارلمانی مصر در روزهای یکشنبه و دوشنبه، با مشارکت حداقلی و بسیار پایین مردم مصر همراه بود، به طوری که برخی منابع خبری از مشارکت کمتر از 20 درصد مردم خبر می‌دهند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان