منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۸:۱۸
شناسه خبر: 247046
گروه :خبر
13940902000178_PhotoA
 

رسانه‌های عراقی اعلام کردند

ورود یک میلیون و ۵۰۰ هزار زائر ایرانی به عراق

از هنگام آغاز ورود زائران ایرانی اربعین حسینی تا پایان روز جمعه، نزدیک به یک میلیون و ۵۰۰ هزار زائر ایرانی از ۳ گذرگاه مرزی وارد خاک عراق شده‌اند و این درحالی است که مرز‌های شلمچه و چذابه خلوت‌تر از مرز مهران است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، از هنگام آغاز ورود زائران ایرانی مراسم اربعین حسینی تا پایان روز جمعه، نزدیک به یک میلیون و 500 هزار زائر ایرانی از 3 گذرگاه مرزی وارد خاک عراق شده‌اند و در حالی که به دلیل ازدحام جمعیت، مرز مهران با مشکل حمل و نقل روبه‌رو است، اما دو مرز شلمچه و چذابه در جنوب خلوت است.

عادل الزرکانی معاون اول استاندار واسط عراق گفت: گذرگاه زرباطیه در مرز با ایران طی پنج روز اخیر از حدود یک میلیون زائر ایرانی برای ادای زیارت اربعین استقبال کرد.

وی تاکید کرد: مقامات محلی تلاش‌های گسترده‌ای برای اعزام زائران ایرانی به کربلای معلی انجام می‌دهند و اطلاعات موجود نشان می‌دهد که حدود دو میلیون زائر ایران در سمت ایران منتظر ورود به عراق هستند.

الزرکانی در گفتگو با رسانه‌های عراق افزود: گذرگاه زرباطیه شاهد سرازیر شدن زائران از ایران است به طوری که تعداد زائرانی که از روز دوشنبه گذشته تا روز جمعه وارد شدند، به حدود یک میلیون نفر می‌رسد که بیشتر آنها از ایران هستند و شماری هم از برخی کشورهای آسیایی دیگر هستند.

وی افزود: دولت محلی در استان واسط تمام تلاش‌ها و امکانات خود را برای انتقال زائران ایرانی به شهرهای نجف اشرف و کربلای معلی به کار گرفته است اما با دشواری‌های زیادی در عملیات انتقال آنها به سبب حجم عظیم زائران روبرو است.

الزرکانی گفت: اطلاعات دریافتی از مقامات ایرانی در چارچوب اتاق هماهنگی مشترک (میان عراق و ایران) نشان می‌دهد که حدود دو میلیون زائر همچنان در سمت ایران در انتظار ورود به عراق برای ادای زیارت اربعین هستند.

از سوی دیگر مدیریت شهرستان بدره در شرق استان واسط روز پنجشنبه از ورود حدود 250 هزار زائر ایرانی از طریق گذرگاه مرزی زرباطیه در مرز با ایران خبر داد. این اداره از دولت‌های ایران و عراق خواست خودروهای بیشتری برای انتقال زائران منتظر در گذرگاه‌ها ارسال کنند.

استان‌های واسط عراق و ایلام ایران پیشتر درباره ورود سه میلیون زائر ایرانی از گذرگاه زرباطیه برای شرکت در مراسم اربعین حسینی به توافق رسیده بودند.

گذرگاه مرزی زرباطیه یکی از مهمترین گذرگاه‌ها با جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌رود که از طریق آن مناسبات تجاری میان دو کشور و همچنین ورود و خروج زائران هر دو کشور انجام می‌شود و در سال‌های گذشته شاهد عملیات توسعه و آماده‌سازی گسترده‌ای بود تا حرکت مبادلات تجاری روزافزون میان دو کشور را پاسخگو باشد.

این در حالی است که در حال حاضر گذرگاه جدیدی با هزینه حدود 56 میلیارد دینار در حال احداث است.

آمادگی فرودگاه نجف برای ورود بیش از 123 پرواز

اداره فرودگاه بین المللی نجف اشرف اعلام کرد این فرودگاه آمادگی ورود بیش از 123  پرواز از مناطق مختلف جهان را دارد.

بر اساس گزارش الفرات، فائد کاظم نون رئیس شورای اداری فرودگاه نجف اشرف گفت: فرودگاه نجف برای ورود بیش از 123 پرواز آماده است و پروازهای روز جمعه به این فرودگاه، 30 هزار و 750 زائر را برای شرکت در مراسم اربعین حسینی وارد کرد.

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود تعداد پروازها در فرودگاه نجف طی روزهای آینده به بیش از 130 پرواز در روز برسد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان