منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۲
شناسه خبر: 215584
گروه :خبر

معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور ،از ممنوعیت ورود ماده ‘سودوافدرین ‘ به ایران خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، پرویز افشار افزود:افرادسودجو از ‘ سودوافدرین’ به عنوان پیش ساز مواد مخدر صنعتی استفاده می کردند.

به گفته وی،این مواد به عنوان مواد دارویی،برای ساخت داروی سرماخوردگی و ضدحساسیت وارد کشور می شد،اما افراد سودجو از آن،برای ساخت شیشه و قرص های روانگردان سوء استفاده می کردند.
افشار افزود:میزان ورود سودوافدرین در کشور بیش از اندازه مورد نیاز پزشکی بود که جلو واردات این پیش ساز مواد مخدر گرفته شده است.
معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت:مواد مخدر صنعتی جدید بیشتر در لابراتورهای داخلی تولید می شد و دلیل آن این بود که تولید این گونه مواد از نظر فرمولاسیون شیمیایی ساده است.
به گفته وی،سوداگران مرگ،برخی از پیش سازها را با برخی محلول ها ترکیب کرده و با یک مکانیزم شیمیایی مانند جوشاندن ، آن را تبدیل به کریستال و شیشه می کردند.
وی یادآور شد:خوشبختانه در این راستا،با در پیش گرفتن یک ساز و کار خوب ،از دسترسی آسان به پیش ساخت ها جلوگیری شد.
افشار گفت:با ایجاد این گونه ممنوعیت ها ، هم اکنون قیمت مواد مخدر شیشه در کشور به شدت افزایش یافته و وضعیت مطلوب از لحاظ کنترل مصرف شیشه در کشور صورت گرفته است.
وی افزود:گرایش به مواد مخدر صنعتی در ایران مانند سایر کشورها متاثر از مصرف بین المللی مواد مخدر است.
معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت:براساس آخرین ارزیابی سوء مصرف مواد مخدر در کشور،یک میلیون و 325هزار نفر معتاد در کشور شناسایی شده است.
افشار گفت:حدود 65درصد از معتادان گرایش به مواد مخدر سنتی دارند و 26درصد نیز مواد مخدر صنعتی جدید و مابقی داروهای روانگردان و آرام بخش مصرف می کنند.
به گفته وی،مبارزه با مواد مخدر در کشور به شکل خوب و قابل قبولی در حال انجام است و در خصوص مواد سنتی بیشتر ترکیبات تریاک و هروئین است که بیشتر از کشورهای همسایه به ویژه افغانستان وارد کشور می شود.
وی گفت:در این راستا ،مرزبانان جمهوری اسلامی ایران مبارزه بسیار خوبی با قاچاقچیان مواد مخدر دارند.
افشار اظهار داشت:طرح جدید ارزیابی سوءاستفاده مصرف مواد مخدر در کشور در دست انجام است که تا پایان امسال نتایج آن مورد تحلیل و ارزیابی قرار می گیرد.
این مسوول ستاد مبارزه با مواد مخدر برای شرکت در نشست ستاد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر چهارمحال و بختیاری به شهرکرد سفر کرده بود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند