منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۰
شناسه خبر: 369657
گروه :خبر
unnamed

بندر شهید رجایی طی روزهای اخیر میزبان دو هیات بلندپایه تجاری و حمل و نقلی اعزامی از مهم ترین کشور های اقتصادی قاره های اروپا وآفریقا بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛بندر شهید رجایی پس از برجام و بازگشت خطوط کشتیرانی بین المللی به ایران شاهد حضور ده ها گروه های تجاری و سرمایه گذاران بسیاری از کشورهای صاحب نام اقتصادی اروپا و آسیا بوده که رونق 27 درصدی در عملیات کانتینری رابهمراه داشته است.

روز گذشته یک هیأت اقتصادی و تجاری از آفریقای جنوبی و معاونین وزارتخانه های حمل و نقل این کشور از بخش های مختلف دروازه طلایی اقتصاد ایران دیدن کرده و به منظور یافتن نقاط مشترک همکاری و سرمایه گذاری با مدیران بندر شهید رجایی به مذاکره پرداختند.

اعضای این هیات 13 نفره در نشست با مسئولان منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی، در جریان فعالیت ها،شرایط سرمایه گذاری و قوانین ثبت شرکت ها و نحوه مشارکت با شرکت های تجاری ایرانی قرار گرفتند.

اواخر آبان ماه نیز یک هیات 13 نفره اعزامی از کشور آلمان که نمایندگان بندر هامبورگ و سفارت این کشور به منظور بررسی توانمندی های بنادر استان هرمزگان و همچنین یافتن نقاط مشترک همکاری و فرصت های سرمایه گذاری به بندر شهید رجایی سفر کرده و با مدیران ارشد این بندر به مذاکره و گفتگو پرداختند.

سفر این گروه های تجاری و سرمایه گذاری خارجی  به دروازه طلایی اقتصاد ایران در شرایطی صورت می گیرد که استقبال خطوط کشتیرانی برتر دنیا برای حضور در بندر شهید رجایی و افزایش تردد خطوط کشتیرانی لاینر به این بندر، عملیات بندری رشد قابل ملاحظه ای یافته است.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تکرار تراژدی غرق شدگی در سواحل قشم داغی بر دل خلیج فارس کابوتاژ یک میلیون تن کالای غیر نفتی درکیش/ تردد سه هزار مسافر در سال جاری برجام برنامه ای بود تا به دنیا بفهمانیم امریکا قلدر و بی منطق است برداشت ۱۵۰۰ تن میگو در فصل صید/ اشتغال زایی بیش از ۱۸۰ صیادهرمزگانی مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت اهدای اعضای بدن بیمار مرگ مغزی در حاجی آباد به هشت بیمار نیازمند برون سپاری، افزایش نظارت و کیفیت خدمات را به همراه دارد سومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی در کیش گشایش یافت تمدید قانون داماتو؛ نقض آشکار برجام است/ کمیته نظارت بر برجام محکم در برابرخلف وعده طرف مقابل بایستد