منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۹
شناسه خبر: 262526
گروه :خبر
13910821000064_PhotoA

یک مقام مسئول با اشاره به اینکه امسال ورودی صندوق توسعه ملی نصف شده است، گفت: موجودی صندوق ۴۰ میلیارد دلار بوده که البته بیش از ۲۰ میلیارد دلار آن برای طرح‌ها مسدود شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، یک مقام آگاه در صندوق توسعه ملی با اشاره به اینکه امسال چه میزان تسهیلات به طرح‌های مختلف پرداخت شده است، اظهار داشت: به موجب قانون 20 درصد از منابع ورودی صندوق باید نزد بانک‌ها سپرده‌گذاری شود. البته صندوق توسعه ملی تسهیلاتی به صورت مستقیم به متقاضیان پرداخت نمی‌کند بلکه قرارداد عاملیت با بانک‌ها داشته و تسهیلات توسط بانک‌ها پرداخت می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه اساسنامه صندوق توسعه ملی بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری و همچنین سیاست‌های کلی ابلاغی برنامه ششم توسعه اصلاح و در جریان بررسی در مجلس است، تصریح کرد: یکی از موضوعات مربوط به اساسنامه این بوده که در بودجه سنواتی و یا قوانین دیگر برای صندوق توسعه ملی تعهد ایجاد نشود و تعهدات و وظایف بر اساس اساسنامه صندوق پیگیری و اجرایی شود.

این مقام مسئول در صندوق توسعه ملی با اشاره به پیشنهاد سپرده‌گذاری ارزی در بانک‌ها یادآور شد: بر اساس این پیشنهاد و پس از انجام سپرده‌گذاری خط اعتباری با شرایط صندوق برای مشتریان تعیین خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود 31 هزار میلیارد ریال در دو فقره سپرده‌گذاری در بانک‌ها صورت گرفته است، عنوان کرد: بخشی از منابع ارزی صندوق بر اساس شرایط نظام‌نامه به ریال تبدیل شده است و تسهیلات ریالی را بانک‌ها به متقاضیان پرداخت می‌کنند.

به گفته این مقام مسئول، طبق اساسنامه صندوق 10 درصد تسهیلات در بخش صنعت گردشگری و 10 درصد دیگر در بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی خواهد بود.

وی در مورد ورودی امسال صندوق توسعه ملی گفت: در حال حاضر بیش از 4 میلیارد دلار به صندوق واریز شده که با توجه به کاهش قیمت نفت این میزان نسبت به سال قبل نصف شده است.

وی با بیان اینکه پول صندوق توسعه ملی نزد بانک مرکزی نگهداری می‌شود، افزود: حدود 40 میلیارد دلار موجودی صندوق است البته در قبال آن تعهدات ایجاد و مسدودی برای طرح‌ها و تعهدات صادر شده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه بیش از 20 میلیارد دلار برای طرح‌ها و تعهدات وجود دارد، عنوان کرد: بیش از 70 میلیارد دلار دارایی‌های صندوق توسعه ملی طی سال‌های اخیر به دست آمده است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند