منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۹
شناسه خبر: 196288
گروه :خبر
IMG_0282

ورودی هر شهرستان به عنوان پیشینه آن شهر مورد توجه و دقت نظر مسافران است که باید نسبت به زیبا سازی و بهسازی آن اقدامات اساسی صورت گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به  نقل  از    مروارید نیوز ” ورودی هر شهر می تواند نقش مهم و تأثیر گذاری در معرفی آن شهرستان ، جاذبه های گردشگری ، مفاخر و مشاهیر آن و همچنین عرض خیر مقدم به مسافران داشته باشد .

 

ورودی هر شهرستان به عنوان پیشینه آن شهر مورد توجه و دقت نظر مسافران است که باید نسبت به زیبا سازی و بهسازی آن اقدامات اساسی صورت گیرد.

 

متأسفانه در بندرلنگه اینگونه نیست، ورودی هر شهر آئینه تمام نمای شهر باشد طبق ضوابط شهری به گونه ای طراحی شود که با جذابیت تمام، نشان دهنده ویژگی های آن شهر باشد.

 

هر ورودی با نماد و ویژگی های خاص خود می تواند حس تعلق و هویت را در میان تازه واردان به شهر ایجاد کند .

شهرستان بندر لنگه از جمله شهرستان هایی است که نقاط گردشگری زیادی را در خود جای داده است اما متأسفانه تا کنون برای وروردی این شهرستان از سمت بندرلنگه به بندر بوشهر و استان خوزستان و استان فارس هیچگونه اقدام اساسی صورت نگرفته است.

 

 

IMG_0289

این در حالیست که در خروجی از سمت هلال احمر به سمت فرودگاه بین المللی بندرلنگه که چندین سال به صورت دوبانده  احداث شده در بین این دو باند بلوارهایی ایجاد شده متأسفانه با تصاویری ناهنجار به چشم می خورد و در این مسیر ، فرودگاه بین المللی بندرلنگه روزانه دهها اتوبوس و سواری از مسیر استان خوزستان،استان بوشهر و کشور عراق به سمت بندرلنگه،بندرعباس،کرمان،زاهدان تردد می کنند امام دریغ از یک درخت و فضای سبز یا بلعکس تیرک های  برق فقط در وسط این بلوارها به جای گل و گیاه و درخت زباله به چشم می خورد .

آیا برای شهری که ۲۵۰۰ سال سابقه تاریخی دارد این منظره زیبنده است !!

 

 

IMG_0282

باید عنوان کرد اگر به شهرستان هایی چون شیراز،بندرعباس،تهران،اصفهان و ….. رفته باشید در خواهید یافت که حداقل وروردی شهر تا سطح شهر به قدری زیبا و دیدنی است که نمی شود آن را نادیده گرفت .

 

اما در بندرلنگه اینگونه نیست ، نه تنها نشانی از هویت شهری ندارد بلکه تأثیر ناخوشایندی در ذهن هر بیننده ایجاد می کند و اکنون این مسیر مکانی برای انبار کردن زباله های غیر بهداشتی در این محور که نماد فرهنگ شهر نشینی را به کلی از دید مسافران زدوده و همگی باعث شده است تا مردم خواستار حمایت و توجه مسئولین نسبت به زیبا سازی و مبلمان شهری و بهسازی ورودی شهر شوند.

 

 

IMG_0286

 

از سوی دیگر نامناسب بودن تابلوهای ورودی شهر، عدم نصب چراغ راهنمایی و رانندگی، تاریکی در همین مسیر و کارشناسی نبودن این بلوار و نگاه نظارت فنی بر این پروژه را ضعیف نشان می دهد چون این مسیر در بعضی از جاها به قدری باریک است که نمی شود به درستی رانندگی کرد.

 

امید است اداره راه و شهرسازی که پیمانکار این بلوار به سمت فرودگاه بندرلنگه می باشد وسایر مسئولین شهر با یک حرکت ضربتی اقدام به درختکاری و زیبا سازی بلوار و برطرف نمودن نواقصی که در این مسیر وجود دارد نمایند.

 

تا مسافرانی که از استان های خوزستان، بوشهر و کشور عراق و همچنین مسافرانی که از تهران و شیراز با هواپیما وارد بندر لنگه می شوند با چهره ای زیبا و در خور و شأن مردم بندرلنگه مواجه شوند.

 

انتهای  پیام /س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است