منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۴ - ۹:۴۹
شناسه خبر: 188493
گروه :خبر
SAM_4606

مسئول هیئت سوارکاری شهرستان بندرلنگه گفت: ورزش سوارکاری به عنوان سرگرمی و به منظور گذراندن اوقات فراغت مورد توجه قرار گرفته است .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  مروارید نیوز “مرتضی زارعی، مسئول هیئت سوارکاری شهرستان بندرلنگه با بیان اینکه ورزش سوارکاری توانسته جوانان زیادی را جذب خود نماید به صورتیکه در مسابقات شاهد حضور تماشاگران با جمعیتی بالغ به ۲۰۰۰ هزار نفر هستیم، گفت: با توسعه ورزش سوارکاری می توان از بوجود آمدن بسیاری از زیان های غیر قابل جبران مانند اعتیاد گرایش به فساد افسردگی و پرخاشگری جلوگیری نمود .

وی افزود : ورزش از حوزه هایی است که می توان برای صیانت از کیان خانواده بسیار موثر واقع شود و می توان از ورزش به عنوان یک اصل شاخص و زیر بنایی برای یک زندگی موفق یاد نمود.

وی در ادامه اذعان کرد ورزش سوارکاری که شاید کمتر کسی آن را بشناسد و حتی به این باور نباشد که یکی از ورزش های رسمی کشور است . واین درصورتی است که توسط پیامبر اعظم (ص) برای یادگیری توصیه شده است .

مسئول هیئت سوارکاری شهرستان بندرلنگه بیان کرد :سوارکاری از ورزش های است که در چند دهه اخیر مورد توجه خاصی قرار گرفته است با این وجودی که سابقه ای طولانی داشته و می توان آن را از کهن ترین ورزش ها به شمار آورد

وی ادامه داد : این ورزش امروزه نه تنها به عنوان یک رقابت سالم و مفید بلکه به عنوان سرگرمی و به منظور گذراندن اوقات فراغت مورد توجه قرار گرفته است .

زارعی اسب سوار بندرلنگه ای عنوان کرد : سوارکاری با این که نسبت به بسیاری از ورزش ها پرهزینه به نظر می رسد هر ساله تعدادی بیشتری طرفدار به سوی خود جلب می کند .

مسئول هیئت سوارکاری شهرستان از ویژگی این ورزش گفت و بیان نمود : انسان و مرکب ( معمولاً اسب) را متحد می سازد بنابراین موفقیت اسب و سوارکار به ارتباط و اعتماد و احترامی که آن دو برای یک دیگر قائل اند بستگی دارد.

زارعی در بخش دیگری از سخنان خود اشاره کرد : هدف ما از فعالیت در این حوزه این است که بتوانیم با تهیه و اجرای برنامه ارتقا ورزش همگانی و انسجام و رشد این ورزش و ایجاد و توسعه باشگاه های ورزشی در این حوزه قدمی برداشته و با جلب مشارکت و حمایت سازمان های دولتی و غیر دولتی برای پیشبرد برنامه های مربوط به ورزش اقدام نماییم .

وی اضافه نمود : ما معتقدیم اگر افراد در حوزه ورزش توانمند شوند در سایر ابعاد زندگی نیز توانمند و موفق خواهند بود لذا با کشف و حمایت از استعدادهای به وجود و نهفته شهرستان امید آن داریم که بتوانیم نام شهرستان عزیزمان را بیشتر از قبل در جامعه بشناسانیم .

مسئول هیئت سوارکاری شهرستان بندرلنگه در ادامه به فعالیت این هیئت در سطح شهرستان اشاره کرد و گفت: از سابقه ورزش سوارکاری در قالب هیئت و تیم حدود ۳ سال می گذارد و معمولاً اسب ها به صورت نیمه حرفه ای تمرین داده می شوند و در مسابقات شرکت می کنند

زارعی اظهار کرد : برگزاری چند دوره مسابقات سوارکاری در شهرستان با استقبال کم نظیر سوارکاران مالکان اسب ها و اقشار مختلف مردم همراه بوده و یکی از پر مخاطب ترین رشته های ورزشی در این شهرستان است.

این مسئول همچنین به برنامه های آتی هیئت نیز اشاره کرد و گفت در آینده باشگاه سوارکاری در سطح شهرستان بندرلنگه که نیاز به پیست مرکزی دارد باید احداث گردد.

این ورزشکار بندرلنگه ای عنوان کرد : درحال حاضر هیئت سوارکاری شهرستان بندرلنگه حرف اول استان هرمزگان را می زند و به عنوان رقیب شهرستانهای همجوار همچون لار ، لامرد ، گراش است که در تاریخ ۱/۳/۹۴ به مناسبت میلاد امام حسین علیه السلام روز پاسدار در شهرستان خوزی لامرد با چابکسوار احمد فیروزی توانست مقام دوم این مسابقات را کسب کند که اسبهای نامداری از شهرستانهای گراش، لامرد، بوشهر، شیراز حضور داشتند.

وی همچنین از مسئولین تقاضا کرد با توجه به وجود علاقه مندی به این ورزش در سطح شهرستان که برای دیدن مسابقات معمولاً ۲۰۰۰ نفر حضور می یابند حمایت های بیشتری از این ورزش صورت پذیرد و با توجه به رونق این ورزش در سال های اخیر و جذب جوانان جا دارد از سوی مسئولین شهرستان بودجه کافی به این ورزش اختصاص دهند .

 

انتهای پیام/م

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است