منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۲
شناسه خبر: 342130
گروه :خبر
روشندلان مینابی
 

رئیس اداره ورزش و جوانان میناب:

ورزش سرگرمی دنیای مدرن درمان درد جامعه نابینا

رئیس هئیت نابینایان و کم بینایان میناب تصریح کرد: ورزشی که امروز در جامعه مدرن به عنوان سرگرمی و تفریح مورد استفاده قرار می گیرد برای جامعه نابینایان و کم بینایان درمان محسوب می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از میناب جنوب، جعفر متقی  رئیس اداره ورزش و جوانان میناب گفت: تلاش و پیگیری هیئت نابینایان و کم بینایان  شهرستان  باعث گردیده تا  این قشر از  جامعه هدف در میناب مانند دیگر  ورزشکاران معلول که در ورزش سرآمد  استان و کشور هستند در بخش نابینایان و کم بینایان نیز ما در آینده ایی نزدیک شاهد رشد و شکوفایی روشندلان مینابی در عرصه ورزش و تمامی عرصه های اجتماعی دیگر باشیم.

رئیس اداره ورزش و جوانان میناب افزود: شهرستان میناب  دارای پتانسیل های بالایی در این عرصه ورزشی است و انتظار می رود با برنامه ریزی مناسب بسترهای تقویت و توسعه رشته های وزشی  مختلف نابینایان و کم بینایان با حمایت سازمانهای دولتی ،غیر دولتی ،سازمانهای مردم نهاد مانند جامعه معلولین شهرستان  فراهم شود.

متقی عنوان کرد: با توجه به محدودیت هایی که در حوزه حرکتی نابینایان وجود دارد انتظار می رود امکانات ویژه ای به این قشر داده شود تا به عنوان یک عضو مدنی در جامعه فعالیت داشته باشند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان میناب در این جلسه گفت: اداره بهزیستی شهرستان  تمامی  هم و غم خود را با تمامی امکانات در اختیار معلولین  مینابی ،  نابینایان و کم بینایان این شهرستان   قرار خواهد داد .

رئیس اداره بهزیستی میناب افزود: سالن ورزشی  چند مظوره هم اکنون در  مجتمع بهزیستی آزادگان میناب با اعتباری بالغ بر3ملیارد ریال از محل دارایی های استان در حال ساخت می باشد که با   ساخت این سالن در این مجتمع مشکل روشندلان و معلولان شهرستان برطرف شود.

مهدی زائری رئیس هئیت نابینایان و کم بینایان شهرستان گفت: هدف از برگزاری این جلسه اطلاع رسانی به افراد روشندل و یا خانواده هایی می باشد که افراد نابینا و یا کم بینا در خانواده  دارند  که بدانند مرکزی به نام هئیت ورزشی نابینایان  و کم بینایان  با حمایت  اداره ورزش و جوانان  تشکیل گردیده تا بتواند از استعدادهای  ورزشی عزیزان روشندل در سطح شهرستان  استفاده بهینه  گردد.

زائری تصریح کرد: ورزشی که امروز در جامعه مدرن به عنوان سرگرمی و تفریح مورد استفاده قرار می گیرد برای جامعه نابینایان و کم بینایان درمان محسوب می شود.

وی با بیان اینکه اداره ورزش و جوانان شهرستان از همان روزهای آغازین و شروع به کار هیئت  در کنار  روشندلان مینابی  بوده است، اظهار کرد: اداره ورزش و جوانان میناب  با در اختیار نهادن مکانی بعنوان دفتر هئیت این امکان را به روشندلان مینابی دادند تا بتوانند با برنامه ریزی و دور هم بودن در  مکانی مشخص برنامه های بلند مدت و کوتاه مدت این هئیت را پیش ببرند.

رئیس هئیت نابینایان و کم بینایان عنوان کرد: انتظار می رود امکانات ویژه ای به این قشر توسط اداره بهزیستی  میناب ،اداره ورزش و جوانان شهرستان ، و اداره کل ورزش و جوانان استان  داده شود تا به عنوان یک عضو در جامعه فعالیت داشته باشند.

زائری خاطر نشان کرد: با توجه به تعداد نابینایان و کم بینایان در شهرستان میناب  آمار تعداد نابینایان فعال در عرصه ورزشی کم است و انتظار می رود با برنامه ریزی مناسب  و ادامه این جلسات و آشنایی خانواده های  دارای عضو روشندل  تعداد بیشتری از جامعه هدف را به این حوزه سوق دهیم.

 

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است