منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۱
شناسه خبر: 344669
گروه :خبر
886360

بازیگر سینمای ایران با بیان این که زورخانه مأمن دین و هنر است، تصریح کرد: ورزش باستانی برجسته ترین ورزش جهان از لحاظ معنوی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از پایگاه خبری ندای پیشوا، داریوش ارجمند در زورخانه ۱۵ خرداد پیشوا و در جمع باستانی کاران این شهرستان با بیان این که فرهنگ و اخلاق در حال اضمحلال ما نیازمند زورخانه است، اظهار داشت: در حالی که ورزش باستانی در ظاهر برای زور آزمایی و قوی تر شدن بدن است، اما این ورزش از لحاظ معنوی بسیار برجسته تر از تمامی ورزش های جهان است.

 

این هنرمند برجسته، تصریح کرد: در دنیای امروز، مردم در ۳ مکان بدون دعوت و با طیب خاطر جمع می شوند، مکان های مذهبی، ورزشی و هنری؛ که همگی این ها در گود مقدس زورخانه حضور دارد.

IMG_20160802_222209

ارجمند، زورخانه را مأمن دین و هنر دانست و  گفت: بنده اگر در ایران قدرت داشتم، تمام فدراسیون ها را وادار می کردم که ورزشکاران شان یک دوره از گود زورخانه عبور کنند.

 

وی افزود: در سال ۱۹۷۷ کانادایی ها یک تحقیقی در خصوص ورزش جهان انجام دادند که نتیجه آن این بود که از روزی که پول جای افتخار را گرفت ورزش مُرد. ورزشکار مثل کارگر یک کارخانه است که پول می گیرید تا یک کاری را انجام می دهد و اگر پول نگیرد آن کار را انجام نمی دهد، در حالی که در گذشته این گونه نبود.

 

DSCF1682

به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، جشن باستانی کاران پیشوا شب گذشته (سه شنبه) با حضور محمد رضا طالفانی رئیس سابق فدراسیون ورزش باستانی، منصور برزگر پیشکسوت کشتی، مهدی مناجاتی و حسین کلانی پیشکسوتان فوتبال و داریوش ارجمند هنرمند نام آشنای کشورمان در زورخانه ۱۵ خرداد پیشوا برگزار شد.

 

در این مراسم مرشد بین المللی استاد امیر اصفهانی ضرب زنی کرد و ورزشکاران در گود زورخانه ۱۵ خرداد پیشوا به انجام حرکات ورزشی پرداختند.

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است