منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۹:۴۸
شناسه خبر: 190378
گروه :خبر

دبیرشورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر کیش با بیان اینکه ورزش، راهکار مناسبی برای پیشگیری از اعتیاد است از برگزاری مسابقات کشوری ورزش های بومی محلی با رویکرد پیشگیری از اعتیاد در آینده ای نزدیک خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  کیش پرس، محمد حسن جهان، دبیرشورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر کیش در حاشیه نشست تعاملی با رئیس هیئت ورزش های همگانی سازمان منطقه آزاد کیش از برگزاری انواع مسابقات ورزشی با رویکرد پیشگیرانه از موادمخدر و اعتیاد در سطح جزیره کیش بصورت منطقه ای و کشوری خبر داد.

وی با بیان اینکه تقویم اجرایی مسابقات ورزشی با همکاری هیئت ورزش های همگانی منطقه آزاد کیش بزودی تدوین خواهد شد، افزود: این مسابقات در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی، تقویت نشاط و تعالی ورزش و پیشگیری از اعتیاد و تشویق جوانان و نوجوانان به سوی ورزش برگزار می شود.

به گفته وی همزمان با برگزاری اینگونه مسابقات، اطلاع رسانی لازم در رابطه با آسیب های ناشی از مصرف موادمخدر برای جوانان و نوجوانان و راهکارهای مقابله با آن آسیب ها ارائه خواهد شد.

محمد حسن جهان در ادامه با بیان این مطلب که در مسئله پیشگیری از آسیب های اجتماعی به ویژه اعتیاد، هیچ سرمایه گذاری سودمندتر از ورزش نیست، اظهار کرد: دوری از جامعه و یا توقف انجام حرکات ورزشی خطر بروز علائم افسردگی، اضطراب و ترس را افزایش داده و سبب میشود افراد برای تسکین این حالات نامتعارف به سوی مصرف مواد مخدر و ناهنجاری های اجتماعی روی آورند.

وی ورزش را بهترین و مناسب‌ترین راه پیشگیری از اعتیاد دانست و افزود: بی‌گمان وقتی فرد با ورزش کردن به روحیه‌ای با نشاط دست می‌یابد، بر اضطراب‌ها و افسردگی‌های خود غلبه کرده و دیگر به مصرف مواد مخدر نمی‌رود.

جهان در ادامه گفت: ورزش از سویی لذت و شادی و افزایش روحیه مشارکت جویی را در افراد ایجاد می کند و از سوی دیگر فعالیت های ورزشی به جایگزینی افکار مثبت به جای افکار منفی، بازخورد مثبت از طرف اطرافیان، اعتماد به نفس و در نتیجه بهبود احساس خودکارآمدی و توان مقابله با فشارهای روانی منجر شده و در نهایت خود باوری و سلامت روانی را در افراد افزایش می دهد.

دبیرشورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر کیشبا اشاره تاثیرات مثبت ورزش در عرصه های گوناگون زندگی افراد جامعه،خاطر نشان کرد: با توجه به رشد و توسعه امکانات پرداختن به فعالیت های تفریحی و ورزشی در محله ها باید در اولویت کار مسئولان محترم ارگان ها و سازمان ها قرار گیرد تا با هزینه ای کم و در عین حال ثمربخش به جای روش های درمانی و پزشکی پر هزینه بتوان از سوق یافتن افراد جامعه به سمت آلودگی های ناشی از مصرف مواد مخدر جلوگیری به عمل آورد.

 

 

 

انتهای پیام/م

 single
اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است