منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۴ - ۱۹:۱۶
شناسه خبر: 228375
گروه :خبر
13940720000569_PhotoA
 

مراسم باشکوه تشییع سردار همدانی

وداع با فرمانده/ شهر غرق در حبّ «حبیب سپاه»

دارالمومنین همدان در آخرین لحظات پرشور وداع با فرمانده، «حبیب سپاه» را در حلقه تنگ حب و عشق خود جای داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، مراسم باشکوه تشییع پیکر سردار شهید حسین همدانی از مستشاران ارشد جمهوری اسلامی ایران در سوریه، با حضور جمع کثیری از مردم دارالمجاهدین همدان برگزار شد.

در این مراسم چهره‎هایی چون سرلشکر جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار آزادی معاون سازمان بسیج مستضعفین، سردار رویانیان مدیرعامل سابق باشگاه پرسپولیس تهران و رئیس بازرسی ویژه ستاد کل نیروهای مسلح حضور داشتند.

سرلشکر محمدعلی جعفری به ایراد سخنرانی در مراسم پرداخت و با درود به تمام شهدای اسلام و انقلاب اظهار کرد: سردار همدانی در جبهه‌های شرف و کرامت حضوری فعال داشت و مقطع پایانی عمر خود را در جبهه‌های نورانی دفاع از حرم اهل بیت (ع) صرف کرد.

وی با بیان اینکه سردار همدانی از پرافتخارترین شهدای انقلاب اسلامی است، افزود: وی پس از انتقال تجربیات و انجام فعالیت‌های مستشاری در سوریه جان خود را تقدیم اسلام کرد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با نثار درود خدا بر مجاهدان راه دین، گفت: مردم همدان فرزند مجاهدی مانند سردار همدانی را تقدیم نظام و انقلاب اسلامی کردند و باید از این نظر به خود ببالند.

*شرط مجاهدت در راه خدا پشت پا زدن به دنیا

وی نخستین شرط مجاهدت در راه خدا را پشت پا زدن به همه تمایلات دنیایی و روزمره دانست و خاطرنشان کرد: مجاهدان در راه خدا زندگی دنیایی را با آخرت معامله می‌کنند.

جعفری افزود: چنین مردانی چه کشته شوند و چه زنده بمانند و سال‌ها بعد به شهادت برسند اجر عظیمی در نزد خدای متعال دارند.

وی با تأکید بر اینکه سردار همدانی نیز مزد سال‌های سختکوشی، مجاهدت و تلاش خود را در راه برقراری امنیت و دفاع از اسلام عزیز تقدیم کرد، اظهار کرد:‌ این سردار بزرگ در مسیر استحکام‌بخشی به جبهه مقاومت اسلامی به شهادت رسید.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از بصیرت سردار همدانی سخن به میان آورد و خاطرنشان کرد: وی با همه توان در مسیر معرفت‌افزایی و ایجاد بصیرت اقدام کرد و در همین مسیر نیز پیروزی‌های بزرگی به دست آورد.

*حضور سردارهمدانی در تمام مناطق عملیاتی دفاع مقدس

جعفری با بیان اینکه سردار همدانی خوب می‌دانست شرط ایمان واقعی به خدا چیزی نیست، جز جهاد در راه او، ادامه داد:‌ وی در همان ابتدای انقلاب با مشاهده ناامنی در کشور در خط مقدم دفاع از نظام حضور یافت و در این مسیر دستاوردهای بزرگی برای انقلاب رقم خورد.

وی با بیان اینکه با شروع جنگ تحمیلی در منطقه غرب کشور به ویژه سر پل ذهاب و در جنوب حضوری فعال داشت،‌ تأکید کرد: البته بهتر است بگوییم وی در تمام مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس برای دفاع از نظام در مقابل دشمن مبارزه کرد.

وی از توانمندی سردار همدانی در مقابله با دشمنان خدا و مدیریت وی در سازماندهی و فرماندهی جبهه‌های مختلف سخن گفت و تصریح کرد: تشکیل بسیج، تشکیل سپاه و یگان موفق تیپ انصارالحسین تنها بخش کوچکی از خدمات ایشان به نظام اسلامی بود.

*درایت سردار؛ توطئه دشمنان در فتنه 88 را برهم زد

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از سابقه درخشان و طولانی این شهید بزرگوار با همرزمی وی با حاج احمد متوسلیان، شهید همت و شهید شهبازی سخن گفت و افزود: وی عمر پربرکت و گرانمایه خود را در راه دفاع از حق صرف کرد و در این مسیر همیشه آرزوی شهادت داشت.

وی ادامه داد:‌ سردار همدانی بعد از جنگ نیز از پای ننشست و با اداره لشکر 16 قدس استان گیلان تجارب خود را در اختیار نظام و انقلاب قرار داد.

وی با بیان اینکه سردار همدانی در ستاد نیروی زمینی سپاه مسئولیت معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی را بر عهده داشت، تأکید کرد: آماده‌سازی یگان‌های رزمی از وظایف وی بود که در این راه خوش درخشید.

وی تشکیل سپاه محمدرسول‌الله (ص) در تهران بزرگ را از دیگر مأموریت‌های سردار همدانی دانست و گفت:‌ بر هم زدن توطئه دشمنان در فتنه 88 از دیگر فعالیت‌های بزرگی بود که با عنایت الهی توسط سردار همدانی انجام شد.

جعفری تأکید کرد:‌ اگر درایت و مدیریت سردار همدانی در عاشورای سال 88 نبود، جمع کردن این فتنه سخت می‌شد.

*پیروزی‌های بزرگی را در سوریه شاهد خواهیم بود

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه وی بعد از غائله 88 و دفع فتنه آرام و قرار نداشت و داوطلبانه برای دفاع از جبهه مقاومت به سوریه رفت، تأکید کرد: سردار همدانی با صبر و مجاهدت در آن جا نیز با بهره‌گیری از تجارب هشت سال دفاع مقدس، بسیج عظیم مردمی را در سوریه تشکیل داد.

وی افزود: کوله‎بار تجربیات سردار در سوریه و مهم‌تر از همه امداد الهی که به کمک وی آمد، باعث شد تا سوریه در مقابل آمریکا و رژیم صهیونیستی پیروز شود.

جعفری با بیان اینکه پیروزی‌های بزرگی را در روزهای آینده در سوریه شاهد خواهیم بود، افزود: شهید همدانی جان خود را در این مسیر تقدیم کرد.

*سوریه پشتیبان جبهه مقاومت اسلامی

وی با طرح این سئوال که سوریه چه اهمیتی برای ایران دارد و چرا باید از جریان مقاومت در آن جا حمایت کرد؟ در پاسخ به آن گفت: مردم بصیر کشور به تبعیت از رهبری می‌دانند که سوریه پشتیبان جبهه مقاومت اسلامی در مقابل استکبار و رژیم صهیونیستی غاصب است.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تأکید کرد: امنیت منطقه غرب آسیا از جمله ایران اسلامی به عنوان کانون جوشان انقلاب اسلامی به سوریه و محور مقاومت در این جبهه وابسته است.

وی با بیان اینکه رهبر فرزانه انقلاب نیز سوریه را خط مقدم جبهه انقلاب اسلامی خوانده‎اند، بیان کرد: باید با تمام توان از این جبهه حمایت کرد.

سرلشکر جعفری ادامه داد: نظام سلطه در منطقه به دنبال سقوط نظام حاکم در سوریه هستند تا از این طریق نفوذ خود را در کشورهای اسلامی گسترش دهند.

وی تأکید کرد: سردار همدانی با عمق وجود این خطر را احساس کرده بود و با درک همین موضوع برای دفاع از جریان مقاومت در سوریه حضور موثری داشت.

* تا آخرین قطره خون خود از انقلاب دفاع خواهیم کرد

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خطاب به جریان استکبار گفت: مردم مومن و انقلابی ایران به آمریکا، رژیم غاصب صهیونیستی و ایادی استکبار جهانی به وی‍ژه آل سعود مسلمان‌کش تأکید می‌کند که تا آخرین قطره خون خود از انقلاب اسلامی و آزادی ملت‌های منطقه دفاع خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: با همه توان در مقابل فرزند شوم استکبار یعنی داعش تروریست می‎ایستیم و تا ریشه‌کنی کامل آنها راه خود را ادامه خواهیم داد.

جعفری تأکید کرد: آل سعود بداند خشم انقلابی ملت‎های مسلمان در از دست دادن عزیزانشان در فاجعه منا دامان حکومت بی‎تدبیر عربستان را خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه تنها راه سعادت، قرارگیری در مسیر جهاد در راه خداست، افزود: تقدیم جان نخستین شرط مبارزه در راه پروردگار است.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ارزش و جایگاه مجاهد فی‎سبیل‌الله را بی‌بدیل دانست و ادامه داد: شهید سردار همدانی پیش‌روی راه مجاهدت و ایثارگری بود.

وی افزود: سردار همدانی می‌دانست که طی این مسیر نیازمند تقواست به همین دلیل لقب خود را به «متقی‎نیا» تغییر داد و در راه تقواپیشگی نیز به مقام شهادت رسید.

جعفری ادامه راه شهید سردار همدانی را پیروی از ولی فقیه و دفاع از دین مبین اسلام دانست و خواستار توجه به این مهم شد.

*سردار همدانی، شهید امنیت‎ساز وطنی/ راه سردار را ادامه می‎دهیم

نماینده ولی فقیه در استان همدان نیز در مراسم تشییع پیکر سردار همدانی اظهار کرد: رفتن وی از نزد ما ضایعه بسیار بزرگی بود اما شهادتش در راه خدا پیروزی بسیار باعظمتی است.

آیت‌‎الله غیاث‌الدین‎ طه‎محمدی گفت: خدا را شاکریم در عرصه مبارزه حق علیه باطل انسان‎های عرشی و عارفان کامل همچون حاج حسین همدانی را تربیت کرده‎ایم که در هر مقطعی نظام حق احتیاج به خون پاک آنها داشته باشد، جان و مال و هر آن چه دارند تقدیم می‎کنند.

وی ادامه داد: گرچه زخم دل ما از رفتن سردار عمیق است اما وظیفه داریم از کسانی که برای تجلیل از مجاهدت‎های بی رنگ و ریای این مرد بزرگ حضور داشتند تقدیر کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با تشکر ویژه از رهبر فرزانه انقلاب در صدور پیام برای شهادت سردار همدانی؛ از امت حزب‎الله تهران بزرگ که خون عاشورایی در رگ دارند، تشکر کرد و گفت: مردم تهران آن چنان از عزیز ما تجلیل کردند که شفابخش زخم دل ما بود.

وی ادامه داد: از امت قهرمان، قدرشناس و فهیم دارالمومنین و دارالمجاهدین همدان که روز گذشته استقبال باشکوهی از این شهید امنیت‎ساز وطنی داشتند و در تشییع امروز نیز شرکت کردند، تقدیر می‌کنم.

محمدی افزود: سردار همدانی عزیز در طول 40 سال کسانی را در کنارش تربیت کرد که راهش را ادامه خواهند داد و نظام را عاشقانه و با تمام وجود یاری می‎کنند؛ پس جای هیچ گونه نگرانی نیست.

در ادامه مراسم «وهب» فرزند سردار وصیت‎نامه پدر را برای حضار قرائت کرد که متن آن در زیر می‎آید.

سپاس خدای را که نعمت‌های فراوان بر ما ارزانی داشت و فراوان شکر که در عصر خمینی (ره) حیاتمان را قرار داد، همه پدران و مادران ما در آرزوی این دوران بودند و ندیدند اما ما دیدیم.

دوران احیای اسلام عزیز و عزتمندی ملت‌های مسلمان، مقاومت مجاهدین سپاه اسلام، عصر تحول و شکوه و عظمت در جهان اسلام، عصر بیداری ملت‌ها، عصر زوال طاغوت‌ها، عصر فروپاشی قدرت‌ها و استکباری، عصر برگشتن به خویشتن.

خدا را هزاران شکر به خاطر نعمت‌هایش، نعمت زندگی در هشت سال دفاع مقدس، زندگی با مجاهدینی که محبوب خدا بودند و میهمان خدا شدند.

*رهبرم کوتاهی سرباز خویش را به لطف خود ببخش

زندگی در کنار ملتی که خوش درخشیدند و در مقابل همه توطئه‌ها و فشارهای سنگین دشمنان تسلیم نشدند و مدل شدند، نمونه شدند در بین ملت‌ها که سرآمد همه آنها پدران و مادران و همسران و فرزندان شهیدان گرانقدر ما هستند.

چه افتخاری بالاتر از آنکه آزادگان ما و جانبازان ما و خانواده مقاومشان صبر را شرمنده کردند و 10 سال در اردوگاه‌های حزب بعث صفحه زرین بر تاریخ این ملت نگاشتند، جانبازان ما با تحمل دردهای فراوان حجت را بر ما تمام کردند که باید مقاومت را ادامه داد.

خدای بزرگ را شکر به خاطر نعمت‌ برخورداری از ولایت، ولایت امیرالمومنین علی بن ابیطالب (ع).

مگر می‌توان از شکر نعمت بزرگی که خدای مهربان به ما داده برآییم. نعمت ولایت فقیه امام بزرگوارمان آن پیر جماران؛ نعمت جانشینی خلف آن علی زمانمان که ادامه‌دهنده راه امام راحل هستند و کاروان انقلاب را چه مدبرانه و زیبا از همه گردنه‌ها و کمین‎ها عبور می‎دهد اما نه، باید بیش از این شاکر باشیم نه زبانی؛ بلکه عملی مثل شهیدانمان لبیک بگوییم.

بنده حقیر؛ حسین همدانی این شاگرد تنبل دفاع مقدس اعتراف می‎کنم که وظایف خود را به خوبی انجام ندادم و بعضی موقع‎ها این نفس سرکش سراغم می‎آمد و مرا گول می‎زد وسوسه می‎شدم، نق می‎زدم، در درون اعتراض ایجاد می‌شد اما خدا مرا کمک می‌کرد متوجه می‌شدم، پشیمان می‌شدم توبه می‌کردم و از خدا طلب عفو و بخشش می‌کردم، توبه‎ام را می‌پذیرفت و این اواخر هم خیلی دلم را هوایی کرده است.

خدا کند که در موقع جان دادن راضی باشد خدای مهربان و خودم به رحمت او امیدوار هستم نه به عملکرد خود.

و از همه دوستان و آشنایان حلالیت می‎‌طلبم، از امام و مولایم حضرت آیت‌الله‎العظمی سید علی خامنه‌ای (مدظله‌العالی) هم که نتوانستم سرباز خوبی باشم عذرخواهی می‎کنم، کوتاهی مرا ان‌شاالله به لطف و بزرگواری خودشان ببخشند.

از خانواده شهیدان، جانبازان و آزادگان همیشه شرمنده بودم که نتوانستم خدمتگذار خوبی باشم؛ مرا حلال کنند.

*عشق به ولایت فقیه سعادتمندی دنیا و آخرت را در پی دارد

تشکر از همسر عزیزم که همسنگر و همراه خوبی بودند خداوند ان‌شاالله این عمل شما را ذخیره آخرت قرار دهد و اما سفارش می‌کنم مثل گذشته بدهکار به انقلاب و نظام باشی نه طلبکار.

قانع باشی در مقابل کمبودها یا کم‎مهری‌ها؛ صبر داشته باشی و مراقب باشی فضاسازان تو را ناسپاس نکنند؛ عشق به ولایت فقیه و اطاعت کامل از ایشان سعادتمندی دنیا و آخرت را دارد.

فرزندانم وهب، مهدی، زهرا و سارا را سفارش می‌کنم و تأکید بر حفظ ارزش‌های اسلام عزیز و نظام مقدس جمهوری اسلامی؛ با حفظ ارزش‌هایش می‌توانند تأثیرگذار و مدل و الگو باشند، حجاب برتر بر شما واجب است رضایت پدر پیر شما بر حفظ ارزش‌هاست.

سعادتمندی و عاقبت به خیری شما را از خدای مهربان خواستارم.

برای خواهرانم منصوره خانم و اکرم خانم و برادرم اصغر آقا و فرزندان عزیزشان آرزوی سعادتمندی دارم، بسیار دوستان خوبی داشتم که یکایک آنها و زندگی با آنها همیشه در ذهن و خاطرات بنده ماندگار است و به این دوستی مفتخر هستم.

از همه آشنایان و دوستان می‌خواهم در صورت امکان یک روز برایم نماز و روزه به جای آورند؛ اگر ان‌شاالله در آن عالم دیگر باز هم در کنار شما عزیزان باشم، جبران کنم!

در پایان مراسم؛ سیل جمعیت، پیکر پاک شهید را برای تدفین به سوی بهشت زهرا مشایعت کرد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است