منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۸
شناسه خبر: 328975
گروه :خبر
13911005000289_PhotoA

استاد برجسته حوزه علمیه قم گفت: تاریخ انسانیت، هیچ کشوری به وحشی‌گری و قساوت آمریکا به خود ندیده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، آیت‌الله محمدتقی مصباح‌یزدی شامگاه سه‌شنبه 25 اسفندماه در جلسه درس اخلاق در دفتر مقام معظم رهبری در قم با اشاره به هوای نفس اظهار کرد: گاهی کارهای پیچیده‌ای سال‌های انجام می‌شود تا مصداق هوای نفس شود، هوای نفس حتی در منکرات نیز وجود دارد. در قرآن آمده است که شیطان، انسان‌ها را وارد جهنم می‌کند که این کار مخصوص ابلیس نیست و شیاطین انس و جن را هم شامل می‌شود.

استاد برجسته حوزه علمیه قم ادامه داد: برخی از انسان‌ها بسیار قشنگ حرف می‌زنند و حتی از خداوند سخن می‌گویند، آنها خودشان را خیرخواه انسان نشان می‌دهند، در حالی که دشمن او هستند و به دنبال کشاندن انسان به وادی تبعیت از هوای نفس هستند.

وی افزود: ابلیس در داستان آدم و حوا در بهشت به خداوند قسم دروغ خورد، او نخستین کسی بود که این کار را انجام داد و پس از او هم شاگردانش، راه او را ادامه دادند. یک زمانی دشمن انسان بر روی او سلاح می‌کشد و انسان می‌فهمد که با چه دشمنی طرف است، اما بعضی وقت‌ها دشمنان ما با ژست خیرخواهی جلو می‌آیند و حتی قسم دروغ می‌خورند که در این صورت کار ما برای تشخیص دشمن مشکل است.

آیت‌الله مصباح‌یزدی در ادامه گفت: قرآن علامت‌هایی را برای شناخت چنین افرادهایی ارائه کرده است و یکی از این نشانه‌های این افراد این است که اهل فساد هستند، اگر قدرت و مقامی پیدا کنند، کشاورزی، زراعت و نعمت‌های خداوند را از بین می‌برند. صهیونیست‌ها هم درخت‌های زیتون فلسطینی‌ها را آتش می‌زنند و اگر کسی تسلیم آنها نشود، او را می‌کشند. برخی افرادی که در ظاهر دلسوز هستند، اما اعمالشان چیز دیگری است.

استاد برجسته حوزه علمیه قم گفت: خداوند به هیچ وجه، فساد را دوست ندارد و از آن نمی‌گذرد. از حدود سخت در اسلام، حد مفسد فی الارض است و مجازات چنین اقدامی در اسلام، گردن زدن، به دار آویختن یا تبعید است.

وی ادامه داد: تاریخ انسانیت، هیچ کشوری به وحشی گری و قساوت آمریکا به خود ندیده است، این کشور در هر گوشه‌ای از جهان جنایت کرده است، اما به گونه‌ای جنایت‌های خود را پنهان می‌کند که برخی در داخل کشورمان از اقدامات آمریکا حمایت می‌کنند. آمریکا طی چند دهه اخیر کشورهای اسلامی را به جان هم انداخته است.

آیت‌الله مصباح‌یزدی افزود: رژیم سعودی طی یک سال اخیر با حمایت و همکاری آمریکا، یمن را بمباران می‌کند و علاوه بر کشتن مردم این کشور، زیرساخت‌های یمن را بین برده است، با این وجود آمریکا با ژست بشردوستانه، کودک کشی در یمن را محکوم می‌کند.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با اشاره به مقام انسان اظهار کرد: خداوند به انسان می‌خواهد نشان بدهد که اگر از هوای نفس تبعیت نکند، چقدر می‌تواند ترقی داشته باشد، اگر انسان با هوای نفس مبارزه کند، حتی فرشتگان هم خادم و محافظ او می‌شوند. خداوند برای اینکه در انسان انگیزه مبارزه با هوای نفس را به وجود بیاورد، ضررهای تبعیت از هوای نفس و منافع مبارزه با آن را ذکر کرده است.

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی ادامه داد: ما انسان‌ها باید ببینیم که خداوند چه چیزی را دوست دارد و برای این کار باید سعی کنیم که خداوند را بهتر بشناسیم و کارها را با نیت خالص برای خدا انجام بدهیم، ما باید کارها را چون خدا، خداست، برای او انجام بدهیم و ظرفیت رسیدن به چنین مقامی در ما وجود دارد.

آیت‌الله مصباح‌یزدی افزود: خداوند پیامبر(ع) و ائمه معصومین(ع) را به سوی ما فرستاده است تا ما یک قدم به سوی او نزدیک‌تر بشویم و از رحمت‌های خداوند استفاده کنیم و از زشتی‌ها و پلیدی‌ها به دور باشیم.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر