منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۴
شناسه خبر: 175739
گروه :خبر

شبکه خبری سی‌ان‌ان بر اساس اطلاعات رسیده به منابع خود مدعی شد که یک فروند هواپیمای شناسایی ایرانی از فاصله‌ای بسیار نزدیک به یک هلیکوپتر آمریکایی گذشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، شبکه خبری سی‌ان‌ان بر اساس اطلاعات رسیده به منابع خود مدعی شد که یک فروند هواپیمای شناسایی ایرانی از فاصله‌ای بسیار نزدیک به یک هلیکوپتر آمریکایی گذشته است.

بر اساس این گزارش، مقامات نظامی آمریکا تاکنون این موضوع را مخفی نگاه داشته‌اند و معتقداند که مانور خلبانی ایرانی، می‌توانسته به حادثه‌ای خطرناک منجر شود.

یک مقام آگاه و البته بی‌نام آمریکایی به سی‌ان‌ان گفته: «فکر می‌کنیم (فرماندهان) محلی دستور این کار را داده‌اند.»

بر اساس روایت رسیده به این شبکه خبری آمریکایی، یک فروند هلیکوپتر مسلح MH-60R از عرضه ناو یواس‌اس‌کارل‌وینسون به پروزا درمی‌آید و لحظاتی بعد، با یک هواپیمای شناسایی ایرانی مواجه می‌شود.

خلبان هلیکپوتر آمریکایی که در تمام مدت ماجرا با ناو در تماس بوده، می گوید که هواپیمای ایرانی دو بار نزدیک می‌شود و در نزدیکی هلیکوپتر دور می‌زند؛ خلبان آمریکایی گفته که هواپیما یک نوبت تا فاصله 50 یاردی (46 متری) نزدیک شده است.

خدمه ناو یواس‌اس‌کارل‌وینسون از این واقعه عکس گرفته‌اند ولی ارتش آمریکا قصدی برای انشتار آنها ندارد.

خبرنگار سی‌ان‌ان می‌گوید که برای اطلاع از روایت ایرانی‌ها از این ماجرا به مقامات مربوطه در این کشور رجوع کرده ولی پاسخی نگرفته است.

رویارویی ایرانیان با ناوها و پرنده‌های نظامی بیگانه آمریکایی در خلیج‌فارس بی‌سابقه نیست.

در تاریخ 12 تیر سال 1367، یک فروند هواپیمای مسافربری ایرانی با 290 سرنشین (از جمله 66 کودک) در حال پرواز بر فراز خلیج‌فارس بود که ناو یواس‌اس وینسنس متعلق به نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا دو موشک هدایت شونده به سمت آن شلیک کرد و همه سرنشینان آن را کشت.

این حادثه از نظر میزان تلفات انسانی، هفتمین جنایت مرگبار هوایی تاریخ است.

آمریکا هرگز عذرخواهی نکرد و هیچ‌کدام از خدمه ناو وینسنس تحت پیگرد قرار نگرفتند؛ حتی ویلیام راجرز فرمانده ناو جنگی آمریکا در پایان خدمت خود مدال شجاعت گرفت.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور