منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۷
شناسه خبر: 300960
گروه :خبر
اقتصاد-مقاومتی1-300x200

استاد دانشگاه هرمزگان گفت: بکار گیری نیروی کار دانشگاهی انقلابی حرفه ایی محور، عامل تحقق اقتصاد مقاومتی بوده و وجود برخی نیروهای کم بازده در دولت ،مانع عملی شدن اقتصاد مقاومتی دز کشور است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛مرتضی محبی زاده استاد دانشگاه پیام نور جاسک در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار هرمز اظهار کرد: تمامی کشورهای دنیا در برنامه ریزی های اقتصادی و تحولات اجتماعی خود متکی به منابع انسانی اقتصادی و طبیعی خود می باشند که فرمایش رهبر معظم انقلاب در ابتدای سال 95 مبنی بر نامگذاری امسال با نام اقتصاد مقاومتی،اقدام وعمل، یکی از مهمترین عوامل اتکا به ظرفیت های درون کشور به ویژه مسائل انسانی و علمی مردم است.

 

وی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب امسال را با عنوان «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» نامگذاری و بر اقدام عملی در این خصوص تاکید کردند تصریح کرد: چهار عنوانی که رهبری در توضیح شعار سال به آن اشاره کردند توجه به تولید داخلی، مسئله‌ی ایجاد اشتغال و رفع بیکاری، مسئله‌ی تحرک و رونق اقتصادی و مقابله‌ی با رکود باید مبنای این برنامه‌ریزی قرار گیرد و برنامه‌ها باید در راستای این چهار مولفه قرار بگیرد.

 

این استاد دانشگاه تصریح کرد: در اقتصاد مقاومتی بایستی به دو نکته مهم دیگر نیز توجه ویژه داشت؛ اول اتخاذ راهبردهایی برای مهار آسیب‌ها و دوم استفاده از  فرصتها ؛ که ما در اقتصاد ایران بدلیل وجود برخی نیروهای ناکارآمد از بخش دوم اقتصاد مقاومتی یعنی استفاده از فرصت‌ها غافل مانده‌ایم.

 

محبی زاده با تاکید بر اینکه دانشگاه نقش مهمی در تحقق شعار سال رهبری دارد خاطر نشان کرد:اگر بخواهیم کشور در همه عرصه ها به بالاترین سطح برسد بایستی مبنای کار خود را بر اساس خودباوری ، توجه به تولید داخل و استفاده از ظرفیت داخلی اساتید،دانشجویان و صنعتگران قرار داد.

 

وی افزود: استفاده از اقتصاد مقاومتی در حوزه های متفاوت نشان از دید بلند مدت رهبر انقلاب دارد و  نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در پی اقتصادی ایده الی هست که هم اسلامی باشد و هم بتواند در عرصه جهانی ، قدرت بالای خود را ثابت کند، لذا لازم است تا با بکارگیری صحیح از اقتصاد مقاومتی، ایران را به الگویی تمام عیار در تمامی عرصه ها برای جهانیان به ویژه کشورهای اسلامی تبدیل کنیم.

 

این استاد دانشگاه با ابراز اینکه آن اقتصادی اسلامی است که علاوه بر تکیه بر ارزش‌ها ویژگی‌های خاصی داشته باشد و مبتنی بر نظام اسلامی همراه با ولایت باشد، گفت: باید اهتمام لازم انجام شود، تا دلباختگی به غرب در نسل جوان کاهش پیداکند و استادان دانشگاه با توجه به فرهنگ اسلامی در این راستا گام بردارند.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان