منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۵
شناسه خبر: 317478
گروه :خبر
hormoz

جمهوری اسلامی ایران با فراخواندن کاردار کویت به برگزاری نشست برخی عناصر ضد انقلاب و مزدور بیگانگان در خاک کویت اعتراض کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛  یک رسانه کویتی به نقل از یک منبع دیپلماتیک در تلاش برای توجیه نشست ضد ایرانی اخیر با حضور ضد انقلاب و مشارکت برخی مقامات عرب از جمله سفیر رژیم سعودی، به اعتراض جمهوری اسلامی ایران واکنش نشان داد.

روزنامه الرای کویت نوشت کویت اتهام ایران به این کشور مبنی بر میزبانی نشست‌های ضد انقلاب را رد و اعلام کرد ما از گروه‌های جدایی‌طلب دفاع نمی‌کنیم و در امور هیچ کشور دخالت نمی‌کنیم.

این روزنامه با اشاره به اقدام وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران در فراخواندن کاردار سفارت کویت در اعتراض به برگزاری نشست ضد انقلاب به نقل از یک منبع دیپلماتیک کویتی مدعی شد سیاست خارجی کویت واضح و مبتنی بر اصل عدم دخالت در امور داخلی هر کشور است.

الرای به نقل از این منبع دیپلماتیک کویتی نوشت: اتهام ایران صحیح نیست، کویت از هیچ گروه جدایی طلب دفاع نمی‌کند و از طریق کانال‌های دیپلماتیک به اعتراض ایران پاسخ خواهد داد.

این دیپلمات کویتی که الرای اشاره‌ای به نام و سمت وی نکرده است، در تلاش برای توجیه برگزاری این نشست خصمانه در خاک کویت مدعی شد کنفرانسی که ایران به برگزاری آن اعتراض کرده است، از سوی شخصیت‌های اجتماعی برگزار شده و هیچ ارتباطی میان طرف‌های رسمی با آن وجود ندارد.

جمهوری اسلامی ایران با فراخواندن کاردار کویت به برگزاری نشست برخی عناصر ضد انقلاب و مزدور بیگانگان در خاک کویت اعتراض کرد.

الرای نوشت این نشست (ضد انقلاب و مزدوران بیگانگان) روز سه شنبه سوم می (چهاردهم اردیبهشت) با عنوان … با حضور دوخی  الحصبان معاون دبیرکل اتحادیه وکلای عرب و مشارکت برخی فعالان و شخصیت‌های سیاسی عربی از جمله علی الدقباسی و بدرالداهوم نمایندگان سابق پارلمان کویت و عبدالعزیز الفایز سفیر عربستان سعودی در کویت برگزار شد.

رسانه‌ کویتی به نقل از منبع دیپلماتیک نوشت تهران همچنین به میزبانی کویت از نشست‌های اعضای هیئت وابسته به منصور هادی(هیئت ریاض) با عناصر ضد انقلاب شرکت کننده در نشست ضد ایرانی اعتراض کرده است.

با این حال الحصبان معاون دبیرکل اتحادیه وکلای عرب بر حمایت رژیم‌های عربی از عناصر ضد انقلاب تاکید کرد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی