منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۵ - ۲۲:۵۷
شناسه خبر: 338203
گروه :خبر
hormoz

کره شمالی در واکنش به تحریم‌های جدید آمریکا علیه خود از احتمال قطع مسیر ارتباط رسمی با واشنگتن خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، کره شمالی روز گذشته پیامی را برای آمریکا ارسال کرد که در آن ضمن انتقاد از تحریم‌های آمریکا علیه خود، آن را نوعی لطمه به مقام و شان رهبری کشور نامید.

بر اساس این گزارش، اینک نمایندگی دائمی کره شمالی در سازمان ملل متحد به عنوان معدود مسیرهای ارتباطی بین پیونگ یانگ و واشنگتن عمل می‌کند که کره شمالی تهدید به قطع آن نموده است.

بر همین اساس، وزارت خزانه داری آمریکا چهارشنبه گذشته تحریم‌هایی را علیه «کیم جانگ اون» رهبر کره شمالی و برخی دیگر از مقام‌های ارشد این کشور اعمال کرد و آن‌ها را متهم به نقض حقوق بشر نمود. همچنین در همین رابطه آمریکا تحریم‌هایی را بر 10 نفر و 5 نهاد مرتبط با کره شمالی وضع کرد.

وزارت خارجه کره شمالی پنجشنبه گذشته نیز به آمریکا توصیه نمود از اعمال تحریم جدید علیه پیونگ یانگ صرف نظر نماید و عنوان کرد، این اقدام آمریکا اعلام جنگ آشکار علیه پیونگ یانگ است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است