منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۴ - ۰:۱۱
شناسه خبر: 222821
گروه :خبر

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ روزنامه آمریکایی واشینگتن پست در پایگاه اینترنتی خود در مقاله‌ای مغرضانه به قلم جنیفر روبین نوشت: درست همانطور که پیش بینی شده بود، گزارش ها تاییدکننده این مطلب است که ایران خودش از تاسیسات نظامی پارچین نمونه‌برداری کرده است. این نقض مستقیم پروتکلی است […]

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ روزنامه آمریکایی واشینگتن پست در پایگاه اینترنتی خود در مقاله‌ای مغرضانه به قلم جنیفر روبین نوشت: درست همانطور که پیش بینی شده بود، گزارش ها تاییدکننده این مطلب است که ایران خودش از تاسیسات نظامی پارچین نمونه‌برداری کرده است. این نقض مستقیم پروتکلی است که دولت آمریکا ادعا کرده بود آن را اجرا خواهد کرد.
همانطور که بسیاری از منتقدان گفته‌اند، اجازه دادن به ایران برای بازرسی از تاسیسات خود، قدرت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را تضعیف می کند و سابقه‌ای را برای ایران ایجاد می کند و پروتکل های بازرسی در توافقات دیگر را نیز بی‌تاثیر خواهد کرد. با این حال هنوز فرصت برای بی اثر کردن این لطمات و توافق هسته‌ای وجود دارد. هنوز چند ماه تا «روز اجرا» یعنی یک روز پس از لغو تحریم‌ها باقی است. باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا تا زمانی که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گزارش بدهد که ایران تعهدات اولیه خود را به انجام رسانیده است باید منتظر بماند. کنگره هنوز می‌تواند نقشی ایفا کند.

کنگره می‌تواند از اکنون تا روز اجرای توافق راگیری‌هایی انجام بدهد. باید در مورد لغو تحریم های جدید فقط در صورت آزادی آمریکایی هایی که در ایران زندانی هستند، رای گیری کند. به علاوه، باید در مورد تحریم های جدید در صورت ادامه حمایت ایران از بشار اسد، رئیس جمهور سوریه و شواهدی که افزایش حمایت این کشور از گروه های تروریستی را نشان می دهد، رای گیری کند. کنگره همچنین باید پیش از سفر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل به آمریکا در مورد ارسال بمب های ضد سنگر به اسرائیل رای گیری کند.

در خاتمه این مقاله آمده است دموکرات ها از توافقی حمایت می‌کنند که پر از موارد شرم آور است. آنها باید برای تجدید نظر در حمایت از توافقی که مانع دستیابی ایران به بمب می‌شود تحت فشار قرار بگیرند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان