منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۳
شناسه خبر: 234786
گروه :خبر
13940531000323_PhotoA

معصومه ابتکار به دنبال مطرح شدن اعتراضات کارمنان سازمان حفاظت محیط‌زیست و ورود نمایندگان مجلس به این ماجرا به جای اینکه در مقام پاسخگویی به مطالبات نمایندگان برآید با فرافکنی تلاش می‌کند توپ را در زمین بهارستان و حتی برخی رسانه‌ها بیندازد!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، روزنامه وطن امروز در گزارشی نوشت: پس از آنکه موضوع سوءمدیریت معصومه ابتکار و اوضاع نابسامان محیط‌زیست کشور به مجلس کشیده شد، سیاست فرار به جلو و فرافکنی به عنوان تازه‌ترین تاکتیک مدیریتی رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست برای موضع‌گیری نسبت به انتقادات وارده در نظر گرفته شده است.

سیاست‌بازی‌ها و کم‌توجهی به معضلات زیست محیطی از یک سو و رفتار تبعیض‌آمیز با کارکنان سازمان محیط‌زیست و مشکلات معیشتی آنها از طرف دیگر باعث شکل‌گیری اعتراضی درون‌سازمانی شد که طی روزهای گذشته با تجمع کارمندان مقابل ساختمان اصلی این سازمان نمود پیدا کرد.

اما جالب اینجاست که رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست به دنبال مطرح شدن اعتراضات و ورود نمایندگان مجلس به این ماجرا به جای اینکه در مقام پاسخگویی به مطالبات نمایندگان برآید با فرافکنی تلاش می‌کند توپ را در زمین بهارستان و حتی برخی رسانه‌ها بیندازد!

معصومه ابتکار  به تازگی در اظهاراتی، نمایندگان مجلس را به عنوان عوامل اصلی تحریک کارکنان سازمان حفاظت محیط‌زیست معرفی کرده و نارضایتی پرسنل از وضعیت حقوق و مزایای دریافتی‌شان را اقدامی سیاسی قلمداد کرده است!

پاسخ عجیب ابتکار به نارضایتی کارمندان محیط‌زیست!

البته از این نکته هم نباید غافل شد که انجام هر نوع اعتراض و تجمعی برای رسیدگی به مشکلات درون‌سازمانی انجام می‌شود و در این زمان انتظار کارمندان و کارکنان سازمان محیط‌زیست هم این است که از سوی مدیریت بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گرفته و حداقل رئیس سازمان برای دلجویی از آنها هم که شده دقایقی در جمع‌شان حاضر شود اما نه تنها این موضوع درباره تجمع اخیر کارکنان محیط‌زیست صدق نمی‌کند بلکه ابتکار با انتشار مطلبی در توئیتر که بازتاب گسترده‌ای هم در فضای مجازی داشته، پاسخ «عجیبی» به کارمندان ناراضی از وضعیت سازمان محیط‌زیست داده است!

صفحه شخصی ابتکار در توئیتر که این روزها فعال‌تر از گذشته شده با جمله «جبهه پایداری، وطن‌امروز، بذرپاش و گروهش در تحریک و بهره برداری سیاسی از تجمع تعداد کمی از کارکنان با یاری رسانه ملی جهت تضعیف محیط‌زیست اقدام کردند» درصدد پاسخگویی به کارمندان و دوستداران محیط زیستی برآمده است که این روزها نگران وضعیت تبعیض و بایکوت کارشناسان یا حال و اوضاع بد محیط‌زیست هستند.

بهره‌برداری سیاسی از شرایط محیط زیست

سیاست‌زدگی و بهره‌برداری‌های سیاسی مدیریت سازمان محیط‌زیست از سازمان متبوعش بر کسی پوشیده نیست و حضور وی در انواع میتینگ‌های سیاسی و ساماندهی هدف‌دار NGO‌ها خود گواهی بر این مدعاست.

تومار کارمندان  مساوی عمق نارضایتی‌ها

یکی از نکات قابل تامل درباره اعتراض کارمندان سازمان محیط‌زیست تعداد بالای حاضران در این تجمع و وجود نارضایتی عمومی از شیوه اداره این سازمان است. به صورتی که به گفته تجمع‌کنندگان 800کارمند این سازمان از وضعیت موجود راضی نیستند اما به دلیل تهدید شدن به اخراج و موضوعاتی از این قبیل در اجتماع معترضان حضور فیزیکی نداشتند. تومار بلندبالایی که به امضای معترضان رسید مهر تاییدی است بر میزان نارضایتی کارمندان این سازمان. با توجه به این موضوع این پرسش در ذهن متبادر می‌شود که چطور نمایندگان مجلس این تعداد از کارمندان را با خود همسو کرده‌اند؟ آیا امکان تحریک همه امضاکنندگان تومار برای نمایندگان میسر است؟

صدای رسانه‌ها یا نوای کارمندان محیط‌زیست

در شرایطی که ابتکار اعتراض کارمندان را از چشم برخی رسانه‌ها می‌بیند و جریان‌های سیاسی خاصی را عامل محرک کارکنان می‌داند، محمدباقر صدوق، معاون اسبق سازمان حفاظت محیط‌‌زیست در پاسخ به این موضوع عنوان کرده است: این صدای رسانه‌های اصولگرا نیست، صدای همکاران شماست، البته اگر آنها را همکار بدانید که نمی‌دانید، چراکه آنها را غیرخودی می‌دانید. مدیریت سیاسی، انتصاب‌های سیاسی، برکناری‌های سیاسی، مجوزهای سیاسی، ملاقات‌های سیاسی و تصمیم‌گیری‌های سیاسی شما در این سازمان پای گروه‌های سیاسی را برای بهره‌برداری از اعتراضات پرسنل این ماجرا باز کرد، اگرنه چرا رسانه‌ها به سراغ وزارت آموزش و پرورش نرفتند که ماه‌هاست اعتراض‌های گسترده معلمان در تمام شهرها و استان‌ها برپاست.

پایان ماه عسل ابتکار!

وی همچنین درباره بدهی‌های گذشته این سازمان بیان داشت: شما وارد سال سوم ریاست این سازمان شده‌اید، آیا زمان این نرسیده است که دست از فرافکنی بردارید و انگشت اتهام را از پشت سر بردارید و نگاهی به جلو داشته باشید؟ بالاخره هر دولتی موظف است بدهی‌های قبل را تسویه کند، آیا شما تا به حال دیده‌اید در مقطع تحویل و تحول دولت‌ها هیچ بدهی باقی نمانده باشد؟

معاون اسبق سازمان محیط‌زیست با بیان اینکه ماه عسل ابتکار در این سازمان رو به پایان است، گفت: حیف از این محیط‌زیستی که دلخوش به جایزه‌های فلان کمپانی در فلان کشور است و در داخل قلع و قمع می‌شود. همچنین سوءاستفاده‌های حزبی از ظرفیت‌های سازمان محیط‌زیست شاه‌بیت انتقادات از معصومه ابتکار است. روح‌الله عباسپور، نماینده مردم بویین‌زهرا و سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس نیز در این باره گفته است: انتظار می‌رود ابتکار از ظرفیت‌های موجود در سازمان محیط‌زیست در جهت منافع ملی استفاده کند نه در راستای منافع حزبی. عباسپور همچنین اضافه کرد: در جهت‌گیری‌های سیاسی چهره اصلاحاتی وی مشخص است بنابراین انتظار می‌رود وقتی کسی در موقعیت مدیریتی و اجرای برنامه قرار می‌گیرد در راستای اهداف سازمان خود حرکت کند نه اینکه از موقعیت و جایگاهی که در آن قرار گرفته است ظرفیت‌ها را در جهت تأمین منافع حزبی و گروهی مصرف کند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است