منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۱:۵۱
شناسه خبر: 290592
گروه :خبر
hormoz

شیخ “حسن الصالح” عالم عربستانی جنایت آل سعود در به شهادت رساندن “مکی العریض” جوان سعودی را محکوم کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا،  عالم عربستانی با انتشار بیانیه ای ضمن تسلیت شهادت این جوان، گفت، باند محمد بن نایف(ولیعهد و وزیر کشور عربستان) اقدام به ربودن العریض در پست بازرسی مان “العوامیه” و شهر “صفوی” و پس از آن به شهادت رساندن وی نمود.
بیانیه افزود، پس از دستگیری، خانواده العریض را آگاه نساختند و به همین دلیل خانواده اش دو روز به دنبال او می گشتند و اصلا انتظار نداشتند که فرزندشان توسط باند نایف ربوده شده باشد، این باند که ادعای حفظ جان مردم را دارد آنقدر این جوان را شکنجه داد که بر اثر شدت آن به شهادت رسید.

شیخ الصالح ادامه داد، العریض اولین جوانی نیست که بدون هیچگونه اتهام ربوده می شود بلکه دهها جوان سعودی از”القطیف” و “الاحساء” در پست های بازرسی یا گذرگاه های مرزی وابسته به رژیم جنایتکار سعودی ربوده شده اند.

وی از تمام جوانان العوامیه هوشیاری هنگام عبوراز پست های بازرسی را خواستار شد و تاکید نمود وزارت تروریسم سعودی تمام جوانان العوامیه را متهم و جنایتکار می داند.

الصالح گفت که نمی توان در برابر اینگونه اقدام های چالش برانگیز در حق جوانان سعودی سکوت نمود و باید آن را متوقف ساخت چون ما حق دفاع از خود و جوانانمان را داریم.

وی از جوانان العوامیه خواست در صورت ربوده شدن هر جوان در پست های بازرسی خیابان های منتهی به پست بازرسی را ببندند تا جوانان در معرض ربوده شدن یا قتل قرار نگیرند.

العوامیه روستایی واقع در منطقه “قطیف” در شرق عربستان سعودی است که فاصله آن از صفوی ۲٫۱ کیلومتری درشمال و حدود ۱ کیلومتری جنوب “قدیح” است.

یک جوان عربستانی 2 روز پس از ربوده شدن به دست نیروهای امنیتی سعودی، بر اثر شدت شکنجه به شهادت رسید.

منابع عربستانی درمنطقه شیعه نشین “العوامیه” (شرق عربستان) با تأیید خبرشهادت “مکی العریض” در روز جمعه، تأکید کردند که وی 2 روز قبل از شهادت در ایست و بازرسی منطقه “صفوی” در قطیف بازداشت شده بود.

نیروهای امنیتی هنگام بازداشت، اتهام او را عکس گرفتن از یکی از ایست و بازرسی‌ها در 6 ماه قبل اعلام کردند.

به گفته فعالان حقوقی، مکی العریض هنگام بازداشت به شدت شکنجه شد.

این درحالی است که نهادهای امنیتی مدعی شده‌اند که وی به دلیل “وضعیت روانی” و “ترس” جان داده است!

منابع نزدیک به خانواده شهید مکی العریض تأکید کرده‌اند که وی هیچگونه بیماری جسمی و یا روانی نداشت و تا قبل از بازداشت در سلامت کامل بود.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور