منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۱:۱۶
شناسه خبر: 315344
گروه :خبر
13940627000223_PhotoA

معاون وزیر اقتصاد کشورمان و سفیر ایران در آلمان در مواضعی صریح و شفاف به اظهارات معاون وزیر اقتصاد آلمان مبنی بر نقش رژیم صهیونیستی در توسعه روابط آن کشور با ایران واکنش نشان دادند و بر تداوم سیاست جمهوری اسلامی ایران مقابل این رژیم تأکید کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، علی ماجدی سفیر ایران در آلمان در واکنش به سخنان بک مایر، معاون وزیر اقتصاد آلمان اظهار داشت: شرط گذاشتن برای توسعه روابط دوجانبه آن هم شروطی که از یک استاندارد دو گانه برخوردار است، از نظر من محل تردید است، اگر شما و به طور کلی غرب نگران امنیت منطقه و نظام بین الملل هستید، نباید فراموش کنید که امنیت یک رژیم خاص امنیت همه کشورها نیست و نمی توان وضعیت منطقه را به کل نادیده گرفت و از امنیت رژیمی صحبت کرد که خودش عامل بسیاری از ناامنی ها در منطقه است.

وی در ادامه تاکید کرد: آیا بسیاری از کشورهایی که امروز خون مردمشان به ناحق ریخته می شود، نیازمند امنیت نیستند؟ امروز آنچه در سوریه، فلسطین و لیبی رخ می دهد را نمی بینید؟ آیا امنیت، خاص یک رژیم در منطقه است یا همه دنیا؟

همچنین محمد خزاعی رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران در واکنش به اظهارات معاون وزیر اقتصاد آلمان گفت: اگر چه گسترش روابط اقتصادی با سایر کشورها  از جمله آلمان برای ما مهم است، اما مهمتر از آن برای ما حفظ اصول و مبانی اعتقادی و استقلال کشور است.

وی افزود: ما به هیچ کشور خارجی اجازه نمی دهیم در سیاست خارجی ما مداخله کرده، خط مشی بدهد یا برای گسترش مناسبات شرط و شروط بگذارد.

خراعی در ادامه گفت: اگر قرار بود ما شروط خارجی ها را بپذیریم این همه سختی ها را متحمل نشده و به قدرت امروزی تبدیل نمی شدیم.

معاون وزیر اقتصاد کشورمان در انتها تصریح کرد: بهتر است کشورهای غربی از جمله آلمانی ها مشکلات داخلی خود را از راه دیگر حل کنند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان