منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۹ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۱:۲۸
شناسه خبر: 216458
گروه :خبر

نقوی حسینی گفت: رئیس جمهور گفته اند که اگر این متن در مجلس تصویب شود برای ایران لازم الاجرا است حال این مبحث مطرح می‌شود که آیا بدون مصوبه مجلس اجرای برجام لازم الاجرا نیست؟ آیا برجام کاغذپاره است؟

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، سخنگوی کمیسیون ویژه رسیدگی به برجام با بیان اینکه مجلس در دوره هفتم، دولت را از اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی منع کرد به همین خاطر اگر دولت بخواهد این پروتکل را اجرا کند به مجوز مجلس برای اجرا نیازمند است، گفت: تعهداتی که برای ایران  در این توافق قید شده فراتر از NPT و پروتکل الحاقی است.

به گزارش مهر، نماینده مردم ورامین با بیان اینکه با توجه به این موضوع  ایران متعهد به انجام وظایفی است، ادامه داد:  این که برخی می گویند این توافق، توافق جدیدی نیست بنابراین نیاز به تصویب مجلس ندارد، حرف درستی نیست.

وی ادامه داد:  برخی از دوستان در دولت می گویند چون مجالس دیگر کشورهای مذاکره کننده، برجام را بررسی و تصویب نکرده اند  ما هم ضرورتی ندارد این کار را انجام دهیم، افزود: ما ضامن اجرای قانون اساسی دیگر کشورها نیستیم، ما مسئول اجرای قانون اساسی کشور خودمان هستیم و از دیگر سو این متن در کنگره و سنای آمریکا در حال بررسی است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به سخنان رئیس جمهور در آخرین نشست مطبوعاتی اش تصریح کرد: آقای رئیس جمهور گفته اند که اگر این متن در مجلس بررسی و تصویب شود برای ایران لازم الاجرا است حال این مبحث مطرح می‌شود که آیا بدون مصوبه مجلس  اجرای برجام لازم الاجرا نیست؟ آیا برجام کاغذپاره است؟

نقوی حسینی تصریح کرد: اگر دولت متن برجام را به صورت لایحه ای به مجلس بدهد تا در قوه ی مقنننه مورد بررسی قرار بگیرد، این موضوع باعث می‌شود که  دولت در اجرای امور در این زمینه از پشتوانه قانونی برخوردارباشد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان