منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۶
شناسه خبر: 205711
گروه :خبر
image311884

رؤسای اتحادیه ها و اصناف تهران به بررسی کاهش یا افزایش قیمت کالا در صورت توافق احتمالی ایران و 1+5 پرداختند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، مذاکرات هسته ای ودر آخر کار جمع بندی که انجام شد در بازار کشور تاثیراتی خواهد داشت، حال این تاثیرات ممکن است به کاهش قیمت  کمک کند و یا افزایش قیمت را در پی داشته باشد. در روزهای گذشته و بعد از اعلام جمع بندی بازار طلا با افزایش قیمت، بورس با نوسان زیاد و …روبرو شدند.

توافق در صنف لبنیات تأثیری نخواهد داشت

علی رجبی رئیس اتحادیه فروشندگان لبنیات در گفت و گو با خبرنگار «دانا» با اشاره به تاثیر توافق در تغییر قیمت ها در بازار فرآورده های لبنی، اظهار کرد: لبنیات تنها صنفی است که بی شک می توان گفت توافق هسته ای و  لغو احتمالی تمام تحریم ها تاثیری بر آن نخواهد داشت.

توافقنامه بر بازار کفش های دست دوز تاثیر دارد

رسول شجری رئیس اتحادیه کفاشان دست دوز در مورد تاثیر مذاکرات بر نوسان قیمت ها در بازار گفت: نمی توان تاثیرات مستقیم توافقنامه را بر بازار کشور کتمان کرد زیرا ارتباط مستقیمی با لغو کامل تحریم ها دارند و این نوسان را در بازار کفش دست دوز مشاهده خواهیم کرد.

وی افزود: با کاهش قیمت درصد خریداران کفش های دست دوز با وجود جلوگیری از ورود کفش های چینی به بازار افزایش خواهد یافت.

قیمت طلا با نوسان بازار جهانی دچار تحول می شود

محمد کشتی آرای رئیس اتحادیه طلا و جواهر در مورد تاثیر توافق احتمالی در بازار ارز، سکه و طلا، گفت: نوسانی که اکنون در بازار قیمت ها وجود دارد ، طبیعی بوده و ساختاری حبابی دارد.

وی افزود: با توجه به اینکه بانک مرکزی  سیاست یکسان سازی ارز را در دستور کار قرار داده است در بازار طلا تاثیر قابل ملاحظه ای ندارد زیرا قیمت ها با تراز قیمت های جهانی افزایش و کاهش پیدا می کند.

قیمت مصالح ساختمانی به مدیریت داخلی برمی گردد

اسماعیل کاظمی رئیس اتحادیه مصالح ساختمانی هم در مورد تأثیر مذاکرات بر نوسان قیمت ها در بازار ساختمان تصریح کرد: توافق با  1+5 اکنون در حد بیانیه است اما خوشبختانه ایران در تولید مصالح ساختمانی مانند سیمان خودکفا است و نوسان قیمت آن به مدیریت داخلی برمی گردد.

در حال حاضر پیش بینی بسیار سخت است

حسین مهاجران رئیس اتحادیه میوه و تره بار هم در مورد تاثیر توافق احتمالی در تغییر قیمت ها در بازار محصولات کشاورزی، گفت: توافق در دراز مدت بر بازار تأثیرخواهد داشت و در حال حاضر که هنوز در حد تصویب بیانیه است پیش بینی بسیار سخت است.

وی افزود: در صورت تحقق توافق هسته ای با افت شاخص ارز و قیمت واردات مواد اولیه بر قیمت کالای داخلی تاثیرگذار خواهد بود.

توافق بازار را از ساختار انحصاری خارج می کند  

علی توسطی رئیس اتحادیه ماشین های کشاورزی، صنعتی و ساختمانی هم در مورد تاثیرات توافق بر بازار اقتصادی کشور، گفت: جریان توافقنامه هسته ای در آینده ای نه چندان دور تاثیرات مثبت خود را در بدنه بازار اقتصاد کشور در ابعاد مختلف شفاف نمایان خواهد کرد.

وی افزود: به جای کلمه کاهش یا افزایش قیمت باید از واژه تغییر استفاده کرد زیرا این توافق بازار را از انحصار خارج می کند و رقابت سالم پدید می آورد.

رئیس اتحادیه ماشین های کشاورزی، صنعتی و ساختمانی در ادامه این مطلب با بیان اینکه توافق می تواند سودهی های رانتی را از بین ببرد، اظهار داشت: در این راستا با کاهش قیمت مواجه خواهیم شد و صنف ما هم کم و بیش تحت شعاع این تحولات قرار خواهد گرفت.

تاثیر توافقنامه بر کاهش قیمت پارچه

محمد حسین نورایی آشتیانی رئیس اتحادیه پارچه فروشان نیز در مورد تاثیر توافق هسته ای بر روند بازار اقتصادی کشور، بیان کرد: اقتصاد ایران اسلامی سال هاست که از تحریم های ناجوانمردانه استکبار جهانی رنج می برد ولی با اقتدار باوجود سنگینی رکود سر پا ایستاده است.

وی افزود: سیاست اقتصاد مقاومتی مقام معظم رهبری پایه های این اقتصاد را با وجود انبوه مشکلات مستحکم می کند و باید این تحولات را در راستای کاهش قیمت پارچه درکشور تاثیرگذار بدانیم.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است