منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۴ - ۷:۴۶
شناسه خبر: 254571
گروه :خبر
JamNewsImage13065274

به گزارش سرویس چند رسانه ای هرمز: از جام نیوز«قطعنامه ای که روز سه شنبه به تصویب هیئت مدیره آژانس رسید، ایران را یک گام به کاهش چشمگیر تحریم ها نزدیک کرد …»

آمریکا از تصمیم آژانس بین المللی انرژی هسته ای مبنی بر بستن پرونده تحقیقات درمورد فعالیت های گذشته هسته ای ایران استقبال کرد
پایگاه اطلاع رسانی شبکه سی‌ان‌ان (CNN) با اعلام این خبر نوشت: جان کری، وزیر خارجه آمریکا، با صدور بیانیه ای اقدام ناظر هسته ای سازمان ملل جهت مختومه ساختن پرونده فعالیت های گذشته هسته ای ایران را تحسین کرد.
سی‌ان‌ان افزود: قطعنامه ای که روز سه شنبه به تصویب هیئت مدیره آژانس رسید، ایران را یک گام به کاهش چشمگیر تحریم ها نزدیک کرد؛ کاهش تحریم هایی که بخشی از توافق هسته ای ماه جولای بین تهران و 1+5 می باشد.
کاهش تحریم ها به این مشروط شده که آژانس بین المللی انرژی اتمی، اجرای کامل تعهدات توافق هسته ای توسط ایران را تایید کند
جان کری ابراز اطمینان کرده که قطعنامه جدید آژانس، مانعی بر سر راه تحقیقات این نهاد درباره برنامه هسته ای ایران ایجاد نخواهد کرد و توانایی آژانس برای نظارت بر نقض احتمالی توافق هسته ای که تابستان سال جاری در وین به دست آمد، همچنان پابرجاست.
وی گفت: این قطعنامه به هیئت مدیره آژانس امکان می دهد که تمرکز خود را روی اجرای کامل و نظارت بر توافق هسته ای معطوف کند. توافق هسته ای بازگشت به فعالیت های مربوط به سلاح را برای ایران ممنوع ساخته و ابزار جامعی را برای پیشگیری و تشخیص هرگونه فعالیت هسته ای نظامی توسط ایران در اختیار ما قرار می دهد.
سی‌ان‌ان در پایان با اشاره به مخالفت صهیونیست ها با موضع جان کری نوشت نوشت: در آمریکا، همه با این اطمینان جان کری موافق نیستند. کمیته روابط مشترک آمریکا و اسرائیل (آیپک)، گروهی که حافظ منافع اسرائیل در آمریکاست، قطعنامه جدید آژانس و مختومه شدن تحقیقات درباره فعالیت های گذشته هسته ای ایران را محکوم کرده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است