منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۴ - ۲۲:۳۳
شناسه خبر: 193930
گروه :خبر

رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران گفت: مدام مخابرات را تهدید می‌کنند که معامله را باطل می‌کنیم و می‌خواستند با فروش ۵ درصد سهام مالک مخابرات را از حاکمیت بیندازند؛ اعلام می‌کنم عاشق نگه داشتن این سهام نیستیم و با همان شرایط اولیه و به دو برابر قیمت تابلو حاضر به فروش مخابرات هستیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سید مصطفی سید هاشمی در مراسم افتتاح پروژه‌های مخابراتی تهران و البرز در واکنش به تهدیدهای مکرر مسئولان دولتی برای بازپس‌گیری مخابرات اظهار داشت: توسعه اعتماد مبین شرکت مخابرات را 340 تومان و 3 ریال از دولت خریده اما اکنون می‌گویند مخابرات را ارزان خریده‌اید ماهم به آنها می‌گوییم که ما خریدار بوده‌ایم اگر قیمت ارزان بود نمی‌فروختید.

رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران افزود: هفته پیش می‌خواستند 5 درصد سهام توسعه اعتماد مبین را بفروشند تا ما از حاکمیت بیفتیم، تنها به دلیل اینکه 50 میلیارد تومان را با 9 روز تاخیر پرداخت کردیم.

وی توضیح داد: توسعه اعتماد مبین تاکنون 20 درصد مبلغ نقد قرارداد و 11 قسط از 12 قسط خرید مخابرات را تمام و کمال پرداخت کرده است.

سید هاشمی اضافه کرد: اما هفته گذشته در حالیکه می‌گفتند مالک مخابرات این شرکت را ارزان خریده برای فروش 5 درصد سهام مخابرات در بورس هر سهم را 220 تومان و 3 ریال قیمت گذاشته بودند این در حالی است که مالک مخابرات چند سال پیش با دلار 1000 تومان سهم را به قیمت 340 تومان و 9 ریال خرید، اکنون با دلار 3 هزار تومان می‌خواستند هر سهم را به قیمت 220 تومان و 3 ریال بفروشند، پس اگر چند سال پیش ما ارزان خریدیم چرا اکنون قیمت ارزانتر تعیین کردید؟

رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران تصریح کرد: طبق گزارش حسابرسی، تاکنون 11 هزار میلیارد تومان در مخابرات خصوصی سرمایه‌گذاری کرده‌ایم.

سید هاشمی اعلام کرد: از اینجا اعلام می‌کنم که ما عاشق نگهداشتن این سهم نیستیم، هرکسی که می‌خواهد از کنسرسیوم‌ها یا دولت یا کنسرسیوم تامین اجتماعی بیاید با همان شرایط خرید مخابرات را به او می‌فروشیم.

وی ادامه داد: هفته آینده نیز این موضوع را کتباً اعلام می‌کنم که مخابرات را به قیمت دو برابر تابلوی بورس با همان شرایط خرید می‌فروشیم، هم‌اکنون نیز از 16 قسط 11 قسط پرداخت شده و فقط 5 قسط مانده به این معنا که بیش از 74 درصد قرارداد انجام شده و 26 درصد باقی مانده است.

سید هاشمی گفت: مدام مخابرات را تهدید می‌کنند که معامله را باطل می‌کنیم، اکنون خودمان اعلام می‌کنیم که بیایید و مخابرات را از ما تحویل بگیرید، همچنان که آقای قنبری معاون وزیر ارتباطات اعلام کرده بود که مخابرات 140 هزار میلیارد تومان ارزش دارد، به این گفته معاون وزیر پاسخ مکتوب دادم و گفتم حتی به کمتر یک سوم  این قیمت راضی هستیم که مخابرات را بفروشیم.

وی ادامه داد: اما تا زمانی که مالک مخابرات هستیم با تمام قدرت کار می‌کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حل مشکلات کارگزاران مخابرات روستایی با همکاری کمیسیون صنایع مجلس گفت: به همه مخابرات‌های استانی ابلاغ شده که باید با گارگزاران قرارداد مستقیم منعقد شود.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است