منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۸
شناسه خبر: 300601
گروه :خبر
hormoz

در پی اظهارات نامزد پیشتاز جمهوری خواهان در انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا درباره رویکرد این کشور در استفاده از سلاح اتمی، رئیس جمهور آمریکا شایستگی وی برای جانشینی خود را زیر سوال برد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ در پی اظهارات نامزد پیشتاز جمهوری خواهان در انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا درباره رویکرد این کشور در استفاده از سلاح اتمی، رئیس جمهور آمریکا شایستگی وی برای جانشینی خود را زیر سوال برد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه نیویورک تایمز، باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا پس از پایان نشست امنیت هسته‌ای در این باره گفت: ما نمی‌خواهیم کسی رئیس جمهور آمریکا شود که اهمیت این موضوع را درک نمی‌کند.

پیش از این دونالد ترامپ، نامزد پیشتاز جمهوری خواهان در انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا ادعا کرده بود واشنگتن و متحدانش باید از محدودیت‌هایی که در استفاده از تسلیحات اتمی تعیین کرده‌اند، عبور کنند.

اوباما در ادامه عنوان کرد: اظهارات ترامپ از فردی انتظار می‌رود که چیز زیادی از سیاست خارجه، سیاست هسته‌ای شبه جزیره کره یا کلا از دنیا نمی‌داند.

رئیس جمهوری آمریکا پیش از این نیز بارها از ترامپ انتقاد کرده بود اما انتقاد جدید وی دیگر شخصیت یا نحوه صحبت کردن این نامزد ریاست جمهوری را هدف قرار نداده بلکه متوجه یکی از سنگین‌ترین مسئولیت‌هایی بوده است که رئیس جمهور آمریکا برعهده دارد. جدای از این بحث هسته‌ای و حل بحران‌های مرتبط با آن یکی از اهداف اصلی دوران ریاست جمهوری اوباما محسوب می‌شود.

به گفته اوباما، رهبران جهان و سایر شرکت‌کنندگان حاضر در کنفرانس امنیت هسته‌ای نسبت به اظهارات ترامپ ابراز نگرانی کرده‌اند.

ترامپ در اظهارات خود گفته بود از دستیابی ژاپن و کره جنوبی به تسلیحات هسته‌ای برای مقابله با همسایه‌شان کره شمالی استقبال می‌کند. وی همچنین استفاده از تسلیحات هسته‌ای در جنگ‌های اروپا را رد نکرد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است