منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۸
شناسه خبر: 234820
گروه :خبر

سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به رفتار نامتعارف اخیر دو بازیگر زن سینما اشاره و در واکنش به این عملکرد ناپخته و ناسنجیده، گفت: اگر عمدی در این کار باشد طبق ضوابط که قبلا به آنها اعلام شده برخورد در غیر اینصورت آنها باید سریعا موضع گیری کرده و جبران کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛حسین نوش آبادی عصر چهارشنبه افزود: باعث تاسف است که برخی از هنرمندان کشور به دلیل اعتباری که پیدا کرده اند با رفتارهای ناپخته، ناسنجیده و غیرمتعارف، به جایگاه و اعتبار خود لطمه زده و با احساسات مردم بازی می کنند.

وی گفت: اینگونه افراد تحت تاثیر احساسات و القاعات قرار گرفته و با ارائه تصاویری که شخصی و خانوادگی است؛ باعث جریحه دار کردن احساسات مردم می شوند که بازخورد هایی نیز به همراه می آورد.

معاون حقوقی، پارلمانی و امور استانهای وزیر ارشاد اظهار کرد: اینکه این کار به صورت عمد و با آگاهی قبلی صورت گرفته فعلا مشخص نیست؛ اما بهتر این است که این دو بازیگر سینما هرچه سریعتر نسبت به اشتباه و عمل نامتعارف اعلام موضع و عذرخواهی کنند.

نوش آبادی تصریح کرد که اینگونه رفتارها نشان از کمبود و خلا روحی و عاطفی افراد دارد و به نظر می رسد اگر این رفتار عامدانه و آگاهانه باشد، طبق ضوابط و مقررات که ما اعلام کردیم این افراد دیگر نمی توانند در کشور فعالیت کنند و از نظر ما آنها هنرمند تلقی نمی شوند.

وی ادامه داد: البته ممکن است آنها خواسته و ناخواسته به برخی شبکه های اجتماعی که مدیریتش دست دیگران است اعتماد کرده و مدیریت فضای مجازی خود را به دیگران سپرده باشند و آنها اقدام به پخش اینگونه تصاویر کرده اند و باید پاسخگو باشند.

سخنگوی وزارت ارشاد در ادامه خاطرنشان کرد: یکی از این دو هنرپیشه از جایگاه هنری بالایی برخوردار نیست و خودش اعلام کرده که من از ایران خارج شده ام و قصد بازگشت ندارم.

نوش آبادی افزود: این بازیگر سینما در یکی از شبکه های ماهواره ای خارجی دعوت شده که خود این رفتن و دعوت نیز به هر حال نشانه کمبود شخصیت آنهاست.

به گفته وی، یک کشور برای هنرمندان سرمایه گذاری می کند و آنها به جایگاه و اعتباری می رسند آنگاه آنها اینگونه با احساسات مردم کشور بازی می کنند.

معاون حقوقی وزیر ارشاد تصریح کرد که این وزارتخانه از این اتفاق متاسف است؛ اگر این افراد بی اطلاع هستند بعد از اتفاق باید سریع جبران کنند و اعلام رسمی و دفاع کنند. اگر هم عمدا و با اطلاع این کار را کرده اند که طبق مقررات و ضوابط اعلام شده و خود اینها می دانند باعث محدودیت و ممنوعیت فعالیت آنها خواهد شد.

نوش آبادی در عین حال تاکید کرد که ما مدعی العموم نیستیم اما اینکه ممکن است برخی از دستگاه ها نیز با اینها چگونه برخورد کنند اطلاعی ندارم، آنها طبق ضوابط و مقررات خودشان با افراد خاطی برخورد خواهند کرد.

وی افزود: به عنوان یک دستگاه فرهنگی ضوابطی را برای فعالیت های هنرمندان خود داریم و طبق این مقررات و ضوابط با آنها برخورد خواهد شد.

سخنگوی وزارت ارشاد خاطرنشان کرد: این رفتارها باعث خدشه دار شدن چهره و اعتبار خودشان، جریحه دار شدن احساسات مردم، بی اعتبار شدن جایگاه آنها، در نهایت سلب اعتماد عمومی، کاهش محبوبیت آنها میان مردم و لکه دار شدن پرونده و سوابق آنها می شود.

نوش آبادی تصریح کرد: هیچ دلیل منطقی و عقلانی برای افراد خاطی در این قضیه وجود ندارد اینکه تصویر بدون حجاب خود را در شبکه های اجتماعی منعکس کنند با علم به اینکه جامعه ما پذیرش اینگونه رفتارهای ناهنجار را ندارد؛ و ما به عنوان جامعه اسلامی با اینگونه اقدامات که ناشی از شتاب زدگی افراد و کمبودهای عاطفی و نیازهای فردی و درونی آنها است مخالف هستیم.

سخنگوی وزارت ارشاد به هنرمندان کشور که از انسان های معتقد، متعهد و متدین هستند توصیه کرد که هرگز اجازه ندهند در اثر یک رفتار نامتعارف، جایگاه، اعتبار و شخصیت آنها لکه دار شود.

چند هفته پیش خبری در فضای مجازی مبنی بر کشف حجاب بازیگر زن ایرانی در اینستاگرامش دست به دست شد که این موضوع سبب شد تا این بازیگر با هجمه کاربران برای صحت این خبر رو به رو شود که هنگام مراجعه به صفحه او با تصاویری نامتعارف مواجه شدند.

این بار نیز نوبت به دیگر بازیگر زن رسید تا مخاطبین در صفحه اینستاگرام منتسب به این بازیگر با عکس هایی بی حجاب و نه در خور و شایسته یک بازیگر مسلمان ایرانی رو به رو شوند.

گزارش ها حکایت از جذب یکی از این دو بازیگر سینما و تلویزیون به شبکه ای ماهواره ای دارد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است