منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۲:۳۳
شناسه خبر: 177971
گروه :خبر
image138339

باراک اوباما در پاسخ به سوالی درباره سخنان دو روز قبل مقام معظم رهبری هم ابراز داشت: هنوز کاری انجام نشده است و آنچه که بدان رسیده‌ایم یک چارچوب سیاسی است که راستی آزمایی بی سابقه ای فراهم کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از  راه دانا،‌ باراک اوباما در سخنانی در حاشیه نشست سران قاره آمریکا از تبدیل مذاکرات هسته‌ای با ایران به دعواى سیاسی توسط جمهورى خواهان در کنگره انتقاد کرد و گفت: این مسئله باید متوقف شود چرا که این امری مسئله ساز است و حزب گرایی تمام مرزها را در آمریکا درنوردیده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه از نظرش راه حل دیپلماتیک بهترین مسیر برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای است، ابراز داشت که از اینکه برخی از رهبران ایران از برخی بندهای توافق انتقاد می‌کنند متعجب نشده است.

باراک اوباما در پاسخ به سوالی درباره سخنان دو روز قبل مقام معظم رهبری هم ابراز داشت: هنوز کاری انجام نشده است و آنچه که بدان رسیده‌ایم یک چارچوب سیاسی است که راستی آزمایی بی سابقه ای فراهم کرد.

وی افزود: این چارچوب مسیر ایران برای رسیدن به بمب هسته‌ای را می بندد و در مقابل آن تحریم‌ها به صورت مرحله به مرحله‌ برداشته می‌شود و با تخلف آنها دوباره اعمال می‌شوند.

اوباما با دفاع از متن بیانیه لوزان تصریح کرد: «آنچه که ما به آن رسیدیم یک چارچوب برای راست آزمایی بی‌سابقه در ایران طی دو دهه ی آینده است که به شکل مهمی سانتریفیوژهای ایران را کاهش می دهد و روند دستیابی ایران به سلاح هسته ای را می بندد و در مقابل آن خواستار برداشتن تحریم ها به شیوه ای مرحله ای می شود و به ما اجازه می دهد تا اگر ایران توافقنامه را نقض کند دوباره آنها را اعمال کنیم.»

وی با اشاره به اینکه آمریکا ظرفیت بازگشت سریع تحریمها را در صورت شکسته شدن هرگونه توافق، حفظ می‌کند، ابراز داشت که احتمال موفقیت مسیر دیپلماتیک بیشتر از احتمال موفقیت حفظ تحریم های کنونی یا اعمال تحریم های اضافی است و حتی از رویکرد نظامی نیز موفقتر است.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه این نشست خبری در پاناما از هیلاری کلینتون شاخص ترین نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دفاع کرد و وی را گزینه ممتاز برای ریاست جمهوری کشورش دانست.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی