منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۷ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۹
شناسه خبر: 348810
گروه :خبر
دانشجویان

گرفتن ایمان ، روحیه اعتماد به نفس و ابتکار ، خلاقیت ، شوق به پیشرفت و کار و مشغول شدن جوانان با گرفتاریهای گوناگون از نقشه های دشمنان علیه جوان است .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از پایگاه خبری زنان استان هرمزگان ؛ مقام معظم رهبری نقش جوانان بعد از انقلاب ، بویژه در لحظات حساس مانند دوران دفاع مقدس ، تعیین کننده و برجسته دانستند و ادامه راه را طولانی و پر از چالش پیش بینی کردند که نیازمند همت ، نیرو و نشاط ابتکار و تراکم نیرو های عظیم است که اینها باید به وسیله ی جوانان ، روحیه و نشاط جوانی تامین خواهد شد .

ایشان فرمودند : جوان مومن ، جوان لبریز از امید ، جوان دارای اعتماد به نفس ، جوانی که به ابتکارات و استعداد ها و خلاقیت خود اعتماد دارد ، با نشاط جوانی و نیروی جوانی می تواند در بلند کردن این بار عظیم و پیش بردن این گردونه عظیم نقش ایفا کند .

نقشه دشمنان علیه جوانان ایران

1- گرفتن ایمان ، روحیه اعتماد به نفس و ابتکار ، خلاقیت ، شوق به پیشرفت و کار

2- سرگرم کردن و مشغول شدن جوانان با گرفتاریهای گوناگون مانند شهوات و کارهای لغو

3-هدر دادن نیرو و انرژی جوانان با ولگردی و شرارت و درگیری

راهکار های رهبری برای رشد و اعتلای جوانان

1-تحصیل ؛ تحصیل کنید یعنی نیروی خرد ، فکر ، مغز ، علم در شما تقویت کنید ایشان با تعریف جامع از تحصیل ، تحصیل را نه به معنای متعارف آن یعنی درس خواندن و مدرک گرفتن ، بلکه به عنوان یک فعالیت که شامل تقویت فکر و خردورزی ، تقویت مغز و گنجینه علوم و معلومات می شود . بطوریکه هر جوان ستون و بنای عظیم باشد که کاخ مدنیت و پیشرفت ملت ایران بر روی این ستونهای استوار بنا شود . این رهنمود می تواند منشوری باشد برای دانش آموزان و دانشجویان تا راه درست تحصیل را بیابند .

2-ورزش : که در کنار تحصیل مایه سلامتی و شادابی جسم و روان جوانان باشد و بتواند با بدنی سالم و چالاک قدمهای استوار برای آبادانی کشور بردارد .

3 – تهذیب در مقطع طلایی از عمر : ایشان در این زمینه فرمودند : در کنار تحصیل ، تهذیب باشد دلهای شما جوانها نورانی است ؛ فطرت الهی در شما ها زنده و درخشان است . امروز شما خودتان را به کارهای نیک ، خلق نیک ، رفتار نیک اگر وادار کنید و عادت بدهید هویت انسانی شما همین جور شکل می گیرد و تا آخر عمر این دستاورد با شما خواهد ماند .

تکلیف جوانان در مسائل دینی

معظم له در این رابطه جوانان را به رعایت چند نکته فراخواندند .

1 – پرداختن به نقاط عقلانی و ظریف در مسائل دینی این توصیه جوانان را از سطحی نگری ، خرافه و تقلید کورکورانه بر حذر می دارد .

2- فراگیری مسائل دینی از استادان ماهر

 3-در آمیختن احساسات و عواطف دینی با فکر عمیق و معنویات عمیق به نحوی که بر روی شخصیت و دل انسان اثر گذار باشد و با استفاده از آنها انسان بتواند بر دلش تاثیر بگذارد و آن را مخاطب قرار دهد .

بهره گیری از اوقات فراغت :

ایشان با توجه به فرارسیدن فصل تابستان ، جوانان را به استفاده در اوقات فراغت تابستان با مطالعه ، شرکت در کارهای بدنی ، کارهای خدماتی ، سازندگی ، کمک به خانواده ، ورزش و تهذیب نفس فراخواندند .

جوانی ، نعمتی که یکبار به انسان داده می شود

حضرت ایت الله خامنه ای (مدظله العالی ) جوانی را فرصتی مغتنم معرفی کردند که فقط یکبار به هر انسانی داده می شود و دوره معینی دارد لذا می تواند به گونه ای طی شود که برکات آن در دوره پیری ظاهر شود .

انتهای خبر /

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی