منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۹:۵۶
شناسه خبر: 343505
گروه :خبر
Manto-Queen

کارشناس علوم تربیتی دانشگاه بندرعباس اظهار کرد:ترویج مدگرایی و لباس های با طرح روزنامه تاثیر بسیاری بر امنیت روانی و آرامش فکری جوانان در جامعه که جوانان را از اهداف مهم زندگی و علم آموزی دور می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛  طاهره  داودی، کارشناس علوم تربیتی دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس در گفتگو  با خبر نگار هرمز با اشاره به ترویج مد پرستی  و مدگرایی در بین جوانان گفت: مد پرستی ارمغان فرهنگ غرب و از نشانه های بارز نفوذ فرهنگی در جامعه است که هر روز رنگ و لعاب بیشتری به خود می گیرد و در جامعه  بیداد می کند  .

وی افزود: جوانان و نوجوانانی  که هر روز خود را با این فرهنگ القایی رنگ و تاب می دهند و هزینه های هنگفت را به خانواده و اجتماع تحمیل می کنند .

کارشناس علوم تربیتی دانشگاه بندرعباس تصریح کرد:جوانان ما در فضای جامعه و اجتماع بشکل زننده ای به نمایشگری و خودنمایی می پردازند و موجبات انحراف جوانان و اقشار مختلف اجتماع را فراهم می کنند و از فرهنگ اسلامی ایرانی در حال فاصله گرفتن هستند  .

داودی تاکید کرد: فرهنگ و باورهای غلطی که توسط دشمن بوسیله جنگ نرم و نفوذ  روی ذهن افراد از طرق مختلف صورت می پذیرد همانند ترویج انواع لباس های نامتعارف در بازار لباس هایی(برای مردان، زنان و کودکان) عرضه می شود  که روی آنها کلماتی به لغت لاتین چاپ شده و مردم بی توجه به معانی آنهادر حال خرید لباس های مزبور هستند ، که از معضلات جدی  بشمار می آیند که باید چاره ای اندیشید .

وی ادامه داد: این نوع مدل ها ی موجود در بازار و ترویج مدگرایی از سوی جوانان و نوجوانان می تواند امنیت روانی و آرامش فکری جوانان ما را در جامعه  درگیر خود می کند و آنها را از اهداف مهم زندگی و علم آموزی دور نگه دارد .

کارشناس علوم تربیتی دانشگاه آزاد افزود: آموزش مهارت های صحیح زندگی و توجه کردن به جوانان و ایجاد زمینه برای رشد و شکوفایی استعدادهایشان یکی از مهمترین راهکارهایی است که در تحقق  این امر خطیر(مهار تمایلات و گرایشات به مدل های ناهنجار) مثمر ثمر خواهد بود.
این کارشناس ارشد علوم تربیتی عنوان کرد: آموزش صحیح  و فرهنگ سازی می توانداز عوامل موثری باشد که باعث شود جوانان ما از مدگرایی و مدپرستی و فرهنگ غربی در امان باشند ، زیرا ساز و کارهای ذهنی نقش بسزایی در انتخاب نوع لباس ، پوشش آرایش و مد دارد.
انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر