منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴ - ۲۲:۱۰
شناسه خبر: 256254
گروه :خبر
1908083_Page__2

به گزارش سرویس چند رسانه ای از فارس:یک اندیشکده آمریکایی در گزارشی نوشت: ایران تهدید فعلی علیه منافع ملی آمریکا است زیرا از حکومت اسد در سوریه حمایت کرده و مروج سیاست‌های ضد اسرائیلی با قابلیت ساخت تجهیزات نظامی است.

در بخش پایانی گزارش اندیشکده آمریکایی «هریتیج» به توانمندی‌های حوزه سایبری، فضایی ایران اشاره شده و به ویژه درباره توان سایبری ایران نوشت: قابلیت‌های سایبری ایران تهدید قابل توجه علیه آمریکا و متحدینش است .

*توانمندی بخش فضایی ایران

ایران ماهواره‌هایی را به فضا پرتاب کرده اما هنوز میزان قابلیت‌های فضایی این کشور مشخص نیست. ایران تاکنون ۳ ماهواره را در فوریه ۲۰۰۹، ژوئن ۲۰۱۱ و فوریه ۲۰۱۲ با استفاده از موشک سفینه‌بر سفیر به مدار زمین پرتاب کرده است. فن‌آوری‌های ایران احتمالا از سوی کره شمالی به این کشور انتقال یافتند. این کشور در سال ۲۰۱۳ همچنین مدعی اعزام میمون به فضا و بازگشت سالم آن به کره زمین شد. ایران همچنین در ژوئن ۲۰۱۳ اعلام کرد که اولین مرکز رصد ترددهای فضایی را برای کمک به مدیریت فعالیت‌های ماهواره‌ای تاسیس کرد.

*توانمندی سایبری ایران

قابلیت‌های سایبری ایران تهدید قابل توجه علیه آمریکا و متحدینش است و آن طور که خود این کشور ادعا می‌کند چهارمین قدرت سایبری جهانی است و از این قدرت خود در جهت جاسوسی و خراب‌کاری علیه منافع دشمنان نهایت استفاده را می‌برد. ایران مدعی اتکا به هکرهای بسیار توانایی را دارد که اهداف این کشور را در محیط سایبری تامین می‌کنند. ایران اشتیاق خود را در بکارگیری مهارت‌های سایبری نشان داده به طوری که در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ حملاتی را تحت نام (DDOS) علیه موسسات مالی آمریکا انجام داد و در فوریه ۲۰۱۴ نیز به قمارخانه‌ای در لاس وگاس آمریکا حمله کرد.

*ایران، بزرگترین چالش امنیتی مشخص علیه آمریکا

ایران بیشترین و بزرگترین چالش امنیتی مشخص علیه آمریکا و متحدانش در خاورمیانه بزرگتر است. ایران در نبرد علیه دشمنانش متکی بر قواعد نبردهای نامنظم بوده و بیش از هر کشور دیگری در غرب آسیا موشک دارد. توسعه موشک‌های بالستیک ایران و قابلیت‌های بالقوه هسته‌ای بدین مفهوم است که این کشور تهدیدی بلندمدت علیه امنیت آمریکا است. ظرفیت نظامی ایران بدین شکل است که این کشور علاوه بر توان موشکی دارای ۱۶۶۳ تانک رزمی، ۲۱ زیر دریایی تاکتیکی ،۶ ناوچه سبک ، ۱۳ کشتی آبی، خاکی و ۳۳۴ هواپیمای جنگی است. همچنین نیروهای مسلح ایران متشکل از ۵۲۳ هزار پرسنل نظامی منجمله ۱۲۵ هزار نفر نیروی سپاه و ۱۳۰هزار نفر نیروی ارتش است. ارتش منظم ایران بزرگ اما به تجهیزات قدیمی مجهز بوده و در این میان سپاه پاسداران که اولویت آشکار راهبردی این کشور است، به طور ویژه قادر به شکل دهی انواع عملیات بوده و بدین طریق این کشور چالشی علیه بالقوه‌ترین دشمنانش می‌باشد.

*نتیجه‌گیری

در خاتمه این مطلب آمده است: ایران تهدید فعلی علیه منافع ملی آمریکا است زیرا از حکومت اسد در سوریه حمایت کرده و مروج سیاست‌های ضد اسرائیلی با قابلیت ساخت تجهیزات پیشرفته نظامی و تعقیب برنامه هسته‌ای است. «حسن روحانی» رییس جمهور این کشور نیز در راستای اهداف امنیت ملی جمهوری اسلامی و حمایت از حکومت و رویکرد افزایش نفوذ ایران در خارج از کشور فاصله نگرفته است . ایران همچنین در حال دستیابی به قابلیت‌های هوا فضا, دریایی منجمله مین‌های دریایی ، زیردریایی‌های کوچک اما توانمند و آتشبارهای دفاع موشکی‌هدایت شونده، موشک‌های ضدکشتی و پهپاد است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور