منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ - ۲۳:۳۲
شناسه خبر: 263748
گروه :خبر
hormoz

سپرده گذاران صندوق پس انداز مسکن یکم می توانند وام 80 میلیون تومانی بگیرند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، مدیر طرح و برنامه بانک مسکن گفت: حدود 5 هزار نفر در صندوق پس انداز مسکن یکم سپرده گذاری کردند که (با توجه به گذشت 6 ماه) می توانند برای دریافت وام 80 میلیون تومانی مراجعه کنند.
محمدحسن مرادی افزود: پنج هزار ثبت نام کننده صندوق پس انداز مسکن یکم که در تاریخ 18 خرداد 94  افتتاح حساب کرده اند می توانند با مراجعه به شعب بانک مسکن نسبت به دریافت وام 80 میلیونی خود اقدام کنند.

وی ادامه داد: این اتفاق درحالی رخ داده که این افراد باید پس انداز 40 میلیون تومانی خود را یکسال در این بانک سپرده گذاری می کردند اما باتوجه به امتیازهایی که آنها از قبل در این بانک داشتند می توانند وام 80 میلیونی را قبل از پایان یکسال دریافت کنند.

مرادی گفت: این افراد کسانی هستند که از قبل در صندوق عادی و جوانان بانک مسکن سپرده گذاری داشتند.

وی با اشاره به اینکه افرادی که در صندوق پس انداز یکم افتتاح حساب داشتند اما سقف امتیازات آنها اجازه دریافت وام 80 میلیونی را به آنها نمی دهد، افزود: این افراد می توانند تفاوت وام دریافتی خود را اوراق خریداری کنند.

مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن گفت: به عنوان مثال اگر فردی باتوجه به سپرده گذاری خود در این صندوق فقط می تواند 30 میلیون تومان وام دریافت کند این امکان را دارد که تفاوت آن را تا سقف 80 میلیون تومان اوراق خریداری کند به شرط اینکه سهم این اوراق در این ترکیب در تهران از 60 میلیون تومان تجاوز نکند.

مرادی با اشاره به اینکه اگر کسانی که شرایط دریافت وام را از طریق صندوق پس انداز یکم را دارند بخواهند منزلی را که بدهی قبلی دارد خریداری کنند، افزود: این افراد می توانند بدهی تسهیلاتی قبلی را به نام خودشان بکنند و همزمان از تسهیلات صندوق یکم هم استفاده کنند، این اقدام در صورتی امکانپذیر است که امتیاز فرد دریافت کننده وام از 80 میلیون تومان کمتر باشد همچنین مجموع این دو تسهیلات از 80 میلیون تومان نباید بیشتر شود.

وی با اشاره به اینکه فراخوان دریافت وام 80 میلیونی از دیروز به بانک مسکن ابلاغ شده، گفت: در صندوق پس انداز یکم ملک خریداری شده باید حداکثر 15 سال از ساخت آن گذشته باشد و در استفاده از اوراق این میزان تا 20 سال هم امکانپذیر است.

مرادی افزود: درحالی که فرد بخواهد به صورت ترکیبی از تسهیلات صندوق پس انداز یکم و اوراق استفاده کند ملک مورد نظر نباید از 15 سال بیشتر سن داشته باشد.

مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن درباره یکی از امکانات دیگری که برای مشتریان بانک مسکن فراهم شده، گفت: مدت بازپرداخت صندوق پس انداز مسکن برای افرادی که از این تسهیلات استفاده کرده اند 10 سال بود که درحال حاضر این میزان به 12 سال افزایش پیدا کرده تا مردم بتوانند با خیال راحت تری اقساط خود را پرداخت کنند.

مرادی درخصوص افرادی که از قبل از حساب های صندوق پس انداز مسکن و جوانان را دارند، افزود: این افراد می توانند تا سقف 60،  50  و 40 میلیون تومان از سپرده ممتاز و اوراق ممتاز در کنار تسهیلات قبلی خود اضافه کنند.

وی ادامه داد: به دلیل اینکه سقف تسهیلاتی که قبلا پرداخت می شد کم بود این افراد می توانند از اوراق ممتاز هم استفاده کنند و این اقدام توان مالی آنها را بالا می برد و همچنین برآیند تجمیع استفاده از اوراق ممتاز و تسهیلات قبلی سبب می شود که این افراد اقساط کمتری پرداخت کنند.
وی گفت: اوراق ممتاز با سود 18،5 درصد در اختیار مشتریان قرار می گیرد و میزان تسهیلات صندوق مسکن با سود 14 درصد بود اگر تجمیع در این دو صورت بگیرد میزان اقساط کمتر می شود و توان خریداران افزایش پیدا می کند.

مرادی درخصوص افرادی که قبلا از تسهیلات بانک مسکن در قالب صندوق جوانان و یا اوراق استفاده کردند و درحال حاضر می خواهند تعویض وثیقه کنند، افزود: این افراد می توانند به اندازه بدهی تسهیلاتی که از قبل دارند تا سقف تسهیلاتی جدید را از محل اوراق جبران کنند.

وی ادامه داد: به عنوان مثال اگر کسی در گذشته 20 میلیون وام گرفته و درحال حاضر 12 میلیون بدهی دارد و می خواهد خانه جدیدی را خریداری کند می تواند تفاوت 12 میلیون تا 60 میلیون تومان را به اوراق منتقل کند و به این صورت بازار خرید و فروش مسکن رونق بیشتری هم پیدا خواهد کرد.

مدیر طرح و برنامه بانک مسکن خاطرنشان کرد: اگر بدهی تسهیلاتی روی پلاک باشد و خانه به فروش برسد خریدار جدید نیز می تواند تفاوت بدهی خانه تا سقف 60 میلیون تومان را اوراق خریداری کند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود