منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۷
شناسه خبر: 232368
گروه :خبر
13940417000181_PhotoA

یک روزنامه آمریکایی نوشت که واشنگتن از بیم اقدام نظامی تل‌آویو در سایت فردو از رژیم صهیونیستی جاسوسی کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، روزنامه آمریکایی وال‌استریت‌ژورنال نوشت که آمریکا در سال 2012 به دقت تاسیسات نظامی اسرائیل و ارتباطات سری این رژیم را زیرنظر داشته است. این اقدام از این جهت صورت گرفته است که بیم آن می‌رفت که هم‌پیمان قدیمی واشنگتن به تاسیسات فردو حمله کند.

این روزنامه آمریکایی به نقل از یکی از مقامات آمریکایی مدعی شد که پس از اینکه مقامات ارشد کاخ سفید مطلع شدند که جنگنده‌های اسرائیلی پروازهایی را اطراف ایران انجام داده‌اند آرامش نداشتند چرا که گفته می‌شد  اقدام اسرائیلی‌ها در راستای تلاش برای حمله به این سایت صورت می‌گیرد. نگرانی‌ها از این جهت شدت می‌گرفت که اسرائیل جنگی منطقه‌ای به راه اندازد به همین دلیل آمریکا دومین ناو هواپیما‌بر را به منطقه اعزام کرد و آماده اقدام شد.

در ادامه این مطلب آمده است که 2 طرف به اندازه کافی به هم بی اعتماد هستند که همواره مطالبی برای پنهان‌کردن داشته باشند. آمریکایی‌ها امیدوار بودند که بتوانند اسرائیل را تا حدی مهار کنند تا توافق هسته‌ای با ایران را اجرایی کنند. در واقع مقامات آمریکایی اقدام نظامی اسرائیل را ضربه به سیاست خارجی واشنگتن ارزیابی کرده بودند.

در این گزارش آمده است که به جای مذاکره با هم، هم‌پیمانان مسایل خود را محرمانه نگه می‌دارند و این اقدام را نه فقط درباره مسئله ایران، بلکه در موارد دیگری علیه یکدیگر انجام می‌دهند.

در واقع ۲ طرف بعد ازیک دهه اقدام در زمینه برنامه هسته‌ای ایران همچنان در زمینه مواردی که مربوط به دیپلماسی، عملیات مخفی و حمله نظامی می‌شود، با هم مشکل دارند که باید گفت که رابطه «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا و «بنیامین‌ نتانیاهو» نخست‌وزیر اسرائیل از همان دیدار آنها در سال ۲۰۰۹ به تیرگی گرایید و تاکنون تا حدی ادامه پیدا کرد که همچنان رابطه تل‌آویو و واشنگتن مخدوش شده است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است