منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۲ دی ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۱
شناسه خبر: 257989
گروه :خبر
13940414000381_PhotoA

نماینده مردم تهران با بیان اینکه سیاست‌های دولت در زمینه آلودگی هوا لجاجت با رفتارهای سابق خود است، گفت: شبهه‌ای در ذهن مردم ایجاد شده که عدم تعطیلی مدارس تهران در امروز به دلیل استقبال از سفر رئیس‌جمهور به شهرری است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، رسایی در خصوص آلودگی هوا در روزهای گذشته و تعطیل نشدن امروز مدارس این استان گفت: اگر دولت از ابتدا اعلام می‌کرد که چند روز مدارس تهران به دلیل آلودگی هوا تعطیل است، فرصتی برای خانواده‌ها پیش می آمد تا از تهران خارج شوند که این امر هم موجب استراحت آنان و هم موجب کاهش و کنترل آلودگی هوا می‌شد.

نماینده مردم تهران با بیان اینکه دولت به صورت قطره‌چکانی تصمیم خود در این باره را اعلام می کرد، گفت: با اینکه مسئولان امر می‌دانستند با توجه به شرایط آب و هوایی و عدم وزش باد در این چند روز، آلودگی هوا در تهران ادامه خواهد داشت اما حاضر نشدند که تعطیلی را به یکباره اعلام کنند و الان این شبهه در ذهن مردم ایجاد شده که نکند عدم تعطیلی مدارس برای امروز، به سفر آقای روحانی به شهر ری ارتباط داشته است تا مدارس باز باشند و برای استقبال مانند سفرهای قبلی از ظرفیت مدارس استفاده شود.

رسایی ادامه داد: دولت نباید به گونه‌ای رفتار کند که چنین احساسی در مردم شکل بگیرد زیرا این بدترین شکل مدیریت یک کشور و برخورد با مردم است زیرا اعتماد مردم به دولت سلب می‌شود. مردم احساس می‌کنند که دولت به دلیل سفر به شهر ری رئیس جمهور مدارس را تعطیل نکردند زیرا دلیل دیگری وجود نداشته و ایجاد شدن این حس در مردم پیامدهای خوبی ندارد.

نماینده مردم تهران با بیان اینکه دولت در مسئله آلودگی هوا در حال لجاجت با رفتارهای سابق خود است، گفت: اکثر اعضای این دولت، رسانه‌های منتصب به این دولت و مدافعان دولت یازدهم در دولت قبل وقتی برای آلودگی هوا مدارس را تعطیل می کرد از آن انتقاد می کردند و الان اگر تعطیل کنند، عملکرد دیروزشان زیر سئوال می‌رود.

وی با اشاره به موضوع بنزین‌های وارداتی گفت: یک دلیل دیگر این لجاجت این است که دولت در دو سال گذشته علت اصلی آلودگی هوا را بنزین‌های داخلی عنوان می‌کرد و خانم ابتکار با کمک وزارت نفت توزیع بنزین داخلی را قطع و واردات بنزین را آغاز کرد و اگر الان بپذیرند که آلودگی هوا در تهران وجود دارد بیانگر این است که در این دو سال واقعیت‌ها به مردم گفته نشده است.

رسایی با بیان اینکه سلامتی مردم از همه مسائل مهمتر است و نباید لجاجت کرد، گفت: بنابر پیگیری‌ها نمایندگان آمار مراجعه به مراکز درمانی و حتی مرگ و میر به دلیل آلودگی در این چند روز افزایش یافته، چشم‌ها در این هوا می‌سوزد و سرفه‌ها امان از مردم بریده است، دولت نباید به خاطر مسائل سیاسی با جان مردم بازی کند.

وی ادامه داد: اگر دولت و جریان رسانه‌ای وابسته به آن در گذشته کاری را کردند که اشتباه بود هم اکنون نباید به گونه‌ای عمل کنند که اشتباه روی اشتباه انبار شود.

نماینده مردم تهران درمورد تحقیق و تفحص از سازمان حفاظت محیط زیست گفت: طرح تحقیق و تفحص از سازمان حفاظت محیط زیست در مجلس مطرح است و حتما نتیجه آن اعلام می‌شود.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان