منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵ - ۹:۳۵
شناسه خبر: 364930
گروه :خبر
16274_245
 

دبیر انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان؛

واقعه غدیر مصداق نفی سکولاریسم دردین اسلام است

دبیر انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با بیان اینکه اسلام سکولار همان اسلام آمریکایی است، اظهار کرد: دین اسلام قاطعانه سکولاریسم را نفی می کند، تصریح کردو مسئله غدیر یکی از مصادیق نفی سکولاریسم دراسلام است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛احمدرضا حجتی‌پور، دبیر انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در گفتگو با خبرنگار هرمزپرس با انتقاد از سکولاریسم گفت: مفهوم سکولاریسم یکی از مفاهیم تازه ای است که در عصر روشنگری اروپا به وجود آمد و دیری نپایید که این عقیده طرفدارانی پیدا کرد و مانند تفکر لائیسیته در فرانسه و جدایی کلیسا از حکومت در برخی از کشورها در کشورهای اروپایی ریشه دوانید و سکولاریسم را یک جنبشی به سمت مدرنیته می دانستند.

وی افزود: در اصل، سکولاریسم معتقد به بشری بودن سیاست است و مقولاتی همانند فلسفه، هنر، علم و… را مستقلاتی از دین می داند و با چشمی دنیوی به این امور نگاه می کند.

دبیر انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اظهار کرد: در تفکر سکولاریسم مفهوم عقل در مقابل وحی قرار می گیرد و آنجاست که حرام و حلال الهی کنار گذاشته می شود و عقل اجتماعی حکم فرماست. مثالی بر این اصل مقبولیت ازدواج هم جنس گرایان و سقط جنین در برخی جوامع سکولار است اگر چه این موارد از نظر دین منع شده هستند ولی عقل آن اجتماع این امور را پسندیده می داند.

حجتی پور با بیان اینکه دین اسلام قاطعانه سکولاریسم را نفی می کند، تصریح کرد: یکی از مصادیق نفی سکولاریسم دراسلام مسئله غدیر است، واقعه غدیر به صراحت، رهبری جامعه را در قاعده و ضابطه ی امامت و ولایت تعریف می کند و طرح کلی و نقشه راه را الهی می داند. غدیر سکولاریسم را در تمام مراتب و درجات نفی می کند و به خوبی به بیان این نکته می پردازد که خداوند تنها قانون گذاری است که با توجه به شناخت انسان، پیامبران را به سوی مردم فرستاد که دین و شریعت را به آنان ابلاغ کند و برای تداوم رهبری امت امامانی را در نظر بگیرد.

وی ادامه داد:  پس واقعه غدیر به خوبی دو مهم را مشخص می کند اول چگونگی حکومت جامعه و دوم ویژگی های شخص حاکم برجامعه را و از آنجایی که دین اسلام، دین منطق و حقیقت جویی است، اصول و قواعدش عقل انسان را دچار تعارض نمی کند.

دبیر انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان خاطرنشان کرد: درسال های اخیر برخی روشنفکر نماها دم از اسلام سکولار می زنند و بنا به تعبیر امام خمینی(ره) اسلام آمریکایی را ترویج می کنند. خوشبینانه‌اش این است که این افراد به حقیقت نگاه اسلام نسبت به مسئله حکومت آگاهی ندارند و بعضاً آزادی را با بی بند و باری اشتباه فرض می کنند.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاف بین سازمان منطقه آزاد و شهرداری مانع پیشرفت پروژه های قشم است گلایه مندی شهروندان بندرعباسی از تاریکی خیابان های جدید احداث بازهم منتظرگلابی های باغ برجام باشیم ؟ قایم شدن نجومی بگیران زیرتخت پادشاهی روحانی ! تکرار تراژدی غرق شدگی در سواحل قشم داغی بر دل خلیج فارس کابوتاژ یک میلیون تن کالای غیر نفتی درکیش/ تردد سه هزار مسافر در سال جاری برجام برنامه ای بود تا به دنیا بفهمانیم امریکا قلدر و بی منطق است برداشت ۱۵۰۰ تن میگو در فصل صید/ اشتغال زایی بیش از ۱۸۰ صیادهرمزگانی مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت