منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۸
شناسه خبر: 318747
گروه :خبر
13940616000128_PhotoA
 

در واکنش به اظهاراتی مبنی بر ضرورت حمایت از ریاست عارف

واعظی: روحانی فقط بدهکار مردم است /دولت در انتخاب رئیس مجلس دخالت نمی‌کند

وزیر ارتباطات در پاسخ به برخی اظهارات مبنی بر اینکه«روحانی بابت انتخابات 92 به عارف بدهی دارد» و «امروز زمان جبران کناره گیری عارف از رقابت‌های انتخاباتی از سوی روحانی است»، گفت: آقای روحانی خود را بدهکار مردم می داند و تا الان به هیچ وجه اهل معامله و زد و بند نبوده و در آینده نیز نخواهد بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس سید محمود واعظی وزیر ارتباطات و عضو موسس حزب اعتدال و توسعه در گفت‌وگویی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه «عده ای بر این باورند که آقای روحانی در جریان انتخابات 92 بدهی‌ای به آقای عارف دارد» با بیان اینکه آقای روحانی به کل مردم ایران برای رایی که به ایشان دادند بدهکار هستند ، اظهار کرد: دولت و شخص آقای رئیس‌جمهور خود را بدهکار به مردم می‌دانند و شبانه روزی برای مردم کار می‌کنند بنابراین ما باید از مردم برای انتخابشان تشکر کنیم.

وزیر ارتباطات در پاسخ به این پرسش که «برخی معتقدند پس از کناره گیری آقای عارف از جریان رقابت های انتخاباتی آرای وی به صندوق آقای روحانی ریخته شد و امروز بزنگاهی است که رئیس جمهور باید بدهی خود را به عارف پرداخت کند»، تاکید کرد:‌ آقای روحانی تا الان به هیچ وجه اهل معامله و زد و بند نبوده و در‌ آینده نیز نخواهند بود. آقای روحانی به همان عهد و پیمانی که با مردم بسته اند وفادار و متعهد هستند.

واعظی اضافه کرد: آن چیزی که روحانی نسبت به مردم متعهد شده است همان قول و قرارهایی است که با آن‌ها گذاشته است.

عضو موسس حزب اعتدال و توسعه، هم‌چنین در پاسخ به پرسشی درباره برخی اظهارات مطرح شده نسبت به ریاست مجلس دهم تصریح کرد: به عنوان دولت، بنای جدی دولت این است که به این امر مداخله نکند، چرا که اعتقاد ما بر این است که انتخاب رئیس و هیأت رئیسه مجلس از جمله حقوق نمایندگان مجلس است و نباید از بیرون مجلس هیچ گونه دخالتی در این امر شود.

وی اظهار کرد: به عنوان فردی که سالهای طولانی با مجلس کار کرده‌ام با توجه به شرایط کشور و منطقه احساس می کنم که امروز بیش از هر زمانی به وفا و همدلی نیازمند هستیم.

واعظی با تاکید بر اینکه موضوع ریاست مجلس نباید باعث ایجاد اختلاف شود، گفت:‌ در این موضوع باید فردی که رای بیشتری کسب می‌کند به ریاست برسد و این بحث باید با تفاهم برطرف شود حال هر کسی که می خواهد رئیس شود.

درباره نحوه تعامل دولت یازدهم با مجلس دهم اظهار کرد: تصمیم جدی دولت آقای روحانی از ابتدا بر این بوده که با هر مجلسی که روی کار بیاید تعامل و همکاری داشته باشد؛ چرا که تعامل با مجلس را از نقاط قوت نظام می‌داند. در همین راستا در دولت یازدهم با مجلس نهم تعامل خوبی داشته ایم.

وی خاطر نشان کرد: بر اساس تماس ‌هایی که با نمایندگان مجلس دهم از پس از انتخابات هفت اسفند داشته‌ایم به نظر می‌رسد که ارتباط خوبی با نمایندگان مجلس دهم داشته باشیم؛ چرا که همانطور که پیدا است اینگونه احساس می‌کنیم رای مردم به نمایندگان مجلس دهم در راستای رایی است که مردم در 24 خرداد 92 دادند. مردم در 24 خرداد در حالی که از جناح بازی ها و دعواها خسته شده بودند به اعتدال رای دادند.

این عضو کابینه دولت یازدهم با تاکید بر اینکه بسیاری از افرادی که به مجلس دهم راه پیدا کرده‌اند افرادی شریف و معتقد هستند، گفت: فکر می‌کنیم با این ترکیب مجلس دهم دولت در خدمت مجلس خواهد بود و مجلس نیز با دولت همکاری خواهد کرد تا بتوانیم مشکلات کشور را برطرف نماییم.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است