منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۹ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۵
شناسه خبر: 189960
گروه :خبر
13940110000257_PhotoA

یک مقام آمریکایی با اشاره به مذاکرات ایران و 1+5 اظهار داشت معتقد است می‌توان مذاکرات را به سرانجام رساند و سپس افزود، واشنگتن در این مرحله به تمدید مذاکرات فکر نمی‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، در حالی که حدود یک ماه تا ضرب‌الاجل خودخوانده مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه موسوم به 1+5 باقی مانده، یک مقام ارشد آمریکایی می‌گوید انتظار دارد که فشردگی و سطح سیاسی گفت‌وگوها در این مدت افزایش یابد.

به گزارش پایگاه خبری «تریبیون»، مقامات آمریکایی هشدار دادند، هفته منتهی به 30 ژوئن مذاکرات فشرده خواهد بود. آنها گفتند، به اعمال فشار ادامه می‌دهند تا ایرانی‌ها و هر کسی که در میز مذاکره قرار دارد را وادار سازند «تصمیمات دشواری» که برای پایان دادن به این بن‌بست دوازده ساله لازم است، اتخاذ کنند.

یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا روز گذشته (جمعه) به خبرنگاران گفت: «یک ماه فرصت داریم. فکر می‌کنم، مذاکرات در سطح سیاسی افزایش یابد».

او با اشاره به دیدار امروز «جان کری» وزیر خارجه آمریکا با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان گفت: «کری می‌خواهد با ظریف دیدار کند تا مسائل واقعا دشوار را بررسی کنند».

این مقام آمریکایی در ادامه اظهار داشت: «ماه ژوئن ماه به شدت دشوار و فشرده‌ای هم در سطح کارشناسی و هم سطح وزراء خواهد بود. اما ما هنوز معتقدیم می‌توانیم به توافق برسیم».

به گفته وی، توافق هسته‌ای شامل سه ضمیمه یا بیشتر خواهد بود که در حال حاضر در حال نگارش هستند.

بر اساس این گزارش، به‌رغم سخنان مقامات ایرانی و فرانسوی درباره اینکه احتمال دارد مذاکرات به طول انجامد، مقامات آمریکایی می‌گویند موضوع تمدید در دستورکار قرار ندارد.

یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا در این باره اظهار داشت: «ما شفاف بیان کردیم  در این مرحله به تمدید مذاکرات فکر نمی‌کنیم. 30 ژوئن تاریخ واقعی است».

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور