منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۱:۱۶
شناسه خبر: 317534
گروه :خبر
13941113001002_PhotoA

معاون وزیر خارجه روسیه تأکید کرد: واشنگتن پیش‌شرط کناره‌گیری «بشار اسد» از قدرت در سوریه را از متن گفت‌وگوها حذف کرده و به نظر می‌رسد در حال تغییر موضع است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «گنادی گاتیلوف» معاون وزیرخارجه روسیه اعلام کرد، موضع آمریکا درباره سرنوشت «بشار اسد» رئیس‌جمهوری سوریه تغییر یافته و این مسئله دیگر در مذاکرات صلح سوریه مطرح نیست.

بنا بر گزارش خبرگزاری «تاس»، گاتیلوف تأکید کرد، تغییرات ملموسی در موضع آمریکا درباره آینده سوریه و سرنوشت بشار اسد جلب توجه می‌کند اما واشنگتن همچنان بر ترک قدرت توسط اسد پس از پایان فرایند مذاکرات صلح اصرار دارد.

معاون وزیرخارجه روسیه در گفت‌وگو با روزنامه «ایزوستیا» گفت: تغییرات مهمی در این زمینه بوجود آمده است اما ما باید به این حقیقت نیز توجه داشته باشیم که آمریکایی‌ها همچنان به ادعاهای خود درباره اینکه اسد هیچ آینده سیاسی ندارد و باید از قدرت کناره‌گیری کند، ادامه می‌دهند.

وی افزود: در کنار این، آمریکایی‌ها سعی دارند ما را تحت فشار بگذارند تا ما نیز ضرورت استعفای اسد در پایان گفت‌وگوها و لزوم وجود دوره‌ای تحت عنوان دوره گذار در سوریه را اعلام کنیم.

با این وجود گاتیلوف در ادامه تأکید کرد که خروج اسد از قدرت به عنوان پیش شرط مذاکرات درباره صلح در سوریه دیگر مطرح نیست و این در شرایطی است که پیش از این آمریکایی‌ها بر غیرممکن بودن هرگونه مذاکره پیش از کناره گیری اسد از قدرت صحبت می‌کردند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است