منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۲:۲۷
شناسه خبر: 285352
گروه :خبر
13940806000166_PhotoA

معاون سازمان سیا می‌گوید این سازمان نقش مهمی در کمک به اجرای توافق هسته‌ای بین ایران و گروه ۱+۵ بازی خواهد کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «دیوید کوهن»،‌ معاون مدیر کل سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) می‌گوید این سازمان، در کمک به اجرای «برجام»، نقش قابل ملاحظه‌ای ایفا خواهد کرد.

«کوهن» در مصاحبه اختصاصی با WTOP به چالش‌های پیش روی واشنگتن اشاره کرد. او تهدیدهای ناشی از داعش، القاعده و گروه‌های وابسته به آنها را نمونه‌هایی از این چالش‌ها خواند و اضافه کرد واشنگتن علاوه بر آنها با تهدیدهای موشکی کره شکالی، اقدامات روسیه در اوکراین و حضور چین در دریای چین جنوبی رو به رو است.

معاون سیا در بخش دیگری از این مصاحبه به چالش‌هایی اشاره کرد که به گفته او، کشورهای هسته‌ای مانند ایران و کره شمالی علیه واشنگتن ایجاد می‌کنند. او سپس به توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ اشاره کرد و گفت که سازمان سیا، نقش مهمی در اجرای این توافق بازی خواهد کرد.

کوهن گفت: «درباره ایران، ما همچنان منابع قابل ملاحظه‌ای را در کانال‌های مختلف مربوط به فعالیت‌های ایران، صرف می‌کنیم.»

او، در توضیح بیشتر درباره این مسیرها اضافه کرد: «یکی از آنها، البته، نظارت و کمک بر دیگران برای نظارت بر پایبندی ایران به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) خواهد بود.»

کوهن، همچنین تأکید کرد توافق هسته‌ای به معنای آن نخواهد بود که سایر «فعالیت‌های مخرب ایران» – به ادعای او – تحت نظر نخواهد بود.

این مقام آمریکا گفت: «برای ادامه تمرکز بر فعالیت‌های مخرب ایران – خواه در مجاورت ما باشند یا در سایر نقاط جهان – همکاری با دیگران را ادامه می‌دهیم.»

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری