منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۴ - ۲۳:۲۱
شناسه خبر: 238142
گروه :خبر
13940604001001_PhotoA

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به محکومیت پنج شهروند شیعه بحرین به حبس ابد از وضعیت حقوق بشر و آزادی بیان در این کشور ابراز نگرانی کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «جان کربی»، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در جمع خبرنگاران به سوالات آنها درباره مسائل مختلف پاسخ داد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به سوال یک خبرنگار درباره واکنش وزارت خارجه آمریکا به محکومت پنج شهروند شیعه در بحرین به حبس ابد اظهار کرد که گزارشی در این باره ندیده است.

دادگاه بحرین، روز پنجشنبه تابعیت 5 شهروند این کشور را به بهانه «جاسوسی برای ایران» لغو و آنها را به حبس ابد محکوم کرد.

یک منبع به «گلف‌نیوز» گفت دادگاه بحرین این پنج نفر را به اتهام آنچه که «جاسوسی برای ایران» و همکاری با این کشور برای انجام «عملیات خصمانه» در خاک بحرین خواند، محاکمه کرده است.

بر اساس این گزارش، دو تن از متهمان که در دادگاه حاضر شدند اتهامات وارده را تکذیب و اعلام کردند این اعتراف‌ها تحت شکنجه از آنها گرفته شده است.

سخنگوی وزارت خارجه تصریح کرد که واشنگتن چنانکه قبلا هم گفته، از وضعیت حقوق بشر، آزادی بیان و آزادی اجتماعات در بحرین نگران است.

جان کربی، در بخش دیگری از این کنفرانس خبری افتادن سلاح‌های آمریکایی به دست گروه‌های تندرو در سوریه را تأیید کرد و گفت که این اتفاق در گذشته افتاده است. وی گفت: «می‌دانیم که برخی از سلاح‌های آمریکا به دست داعش افتاده است.»

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی