منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۰
شناسه خبر: 248565
گروه :خبر
13940909000998_PhotoA

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می‌گوید جنگنده‌ روس‌ها پیش از سقوط، حریم هوایی ترکیه را نقض کرده بوده و آمریکا از حق ترکیه برای دفاع از خود، حمایت می‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «الیزابت ترودو» سخنگوی جدید و جدی وزارت خارجه آمریکا امروز در جمع خبرنگاران در خصوص مسائل مختلفی سخن گفت.

خانم ترودو ابتدا به سرنگون شدن جنگنده روس‌ها توسط نیروی هوایی ترکیه پرداخت و ضمن دعوت طرفین به پرهیز از افزایش تنش‌ گفت: «شواهد موجود نشان می‌دهد که جنگنده روسیه حریم هوایی ترکیه را نقض کرده و به هشدارهای خلبانان ترکیه توجهی نکرده بوده است.»

وی ادامه داد: «ما از حق ترکیه برای دفاع از خود، حمایت می‌کنیم.»

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا باز هم در خصوص پرواز نافرجام خلبان روس سخن گفت و ادامه داد: «ما و متحدانمان در ائتلاف از سوی فدراسیون روسیه در خصوص این پرواز، اطلاعاتی دریافت نکرده بودیم.»

یکی از خبرنگاران پرسید که آیا ورود این جنگنده به خاک ترکیه، مجوز ساقط کردن آن بوده؟ سخنگو پاسخ داد: «سوالات خود در خصوص جزئیات عملیات را از ترکیه بپرسید.»

اینگونه پاسخ‌ها یک‌ نوبت دیگر هم تکرار شد. یکی از خبرنگاران عرب‌زبان، نظر وزارت خارجه آمریکا در خصوص حمله جنگنده‌های ارتش سوریه به یکی از مناطق حلب را خواستار شد؛ خبرنگار مدعی بود که یک منطقه غیرنظامی مورد هدف قرار گرفته است.

خانم سخنگو پاسخ داد: «در خصوص عملیات ارتش سوریه از ارتش سوریه سوال بپرسید.»

خبرنگار با صدای بلند پرسید: «یعنی ائتلاف شما از جزئیات پروازها در حریم هوایی سوریه خبر ندارد؟

در ادامه صحبت‌ها به نحوه رفتار محاکم قضایی عربستان سعودی با متهمان کشید.

سخنگو گفت: «از دولت عربستان سعودی می‌خواهیم که بر اساس قواعد بین‌الملل، به متهمان حق برخورداری از یک قضاوت شفاف را بدهد.»

یکی از خبرنگاران پرسید که «آیا پرونده خاصی را در نظر دارید؟» سخنگو گفت: «در این خصوص نمی‌توانم صحبت کنم.»

آخرین سوال خبرنگاران هم در خصوص عواقب ساقط شدن جنگنده روس‌ها بود. الیزابت ترودو در پاسخ گفت: «ترکیه و روسیه در شرایط خطرناکی قرار دارند؛ ما هفته گذشته با هر دو کشور گفت‌وگو کردیم. دو کشور باید تنش‌زدایی کنند.»

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است