منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۲
شناسه خبر: 325741
گروه :خبر
13950312000521_PhotoA

وزارت خارجه آمریکا به تازگی در گزارشی اعلام کرد، بیش از 40 هزار پیکارجوی خارجی از یکصد کشور مختلف جهان در حال جنگ در سوریه هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، وزارت خارجه آمریکا در گزارش جدیدی اعلام کرده که بیش از 40 هزار جنگجوی خارجی از 100 کشور در سوریه، می‌جنگند.

وزارت خارجه آمریکا در این گزارش اعلام کرده که مبارزانی از 100 کشور مختلف در سوریه حضور دارند و در صدد ملحق شدن به گروه‌های تروریستی‌اند.

«جاستین سیبرل» مسئول موقت هماهنگ‌کننده ضد تروریسم وزارت خارجه آمریکا طی کنفرانس خبری اظهار داشت «بیش از 40 هزار پیکارجو از 100 کشور مختلف وارد سوریه شده‌اند.»

وی در ادامه اظهاراتش گفت که این آمار، تازه‌ترین داده‌های جامعه اطلاعاتی آمریکاست.

پیش از این، روسیه نیز گزارش‌های هشدار دهنده مشابهی را منتشر کرده بود. نزدیک به شش ماه پیش، «آناتولی آنتونوف»، معاون ارشد وزارت دفاع روسیه فاش کرد که گروه تروریستی داعش، حدود 30 هزار پیکارجو را به خدمت گرفته است.

این مقام ارشد روسی در نوامبر گذشته اظهار داشت: «امروز بین 25 هزار تا 30 هزار تروریست برای داعش می‌جنگند، که شامل پیکارجویانی از کشورهای حوزه اقیانوس آرام و متأسفانه روسیه هم می‌شوند. اگر این تروریست‌ها به کشورهایشان بازگردند و دست به خشونت و اقدامات افراط گرایانه بزنند، از ارزش‌ها و ایده‌های افراطی حمایت خواهند کرد و یا اینکه فعالیت‌های خرابکارانه خواهند داشت.»

اما بنا به گزارش وزارت خارجه آمریکا، در حال حاضر، پیکارجویان خارجی، برای عبور از مرز و ورود به سوریه و پیوستن به صف داعش، با دشواری مواجه‌اند.

مسئول موقت هماهنگ‌کننده ضد تروریسم وزارت خارجه آمریکا ادعا کرد: «این در نتیجه اقدامات متعددی می‌باشد که از سوی دولت‌های مبدأ و کشورهای ترانزیت،‌ صورت گرفته است. علاوه بر این، به دلیل وخیم‌تر شدن شرایط داعش است.»

وی به حملات گسترده هوایی مشترک مسکو و دمشق علیه مواضع تروریست‌ها، که منجر به بدتر شدن شرایط تروریست‌ها گردید، هیچ اشاره‌ای نکرد.

جنگ داخلی در سوریه، از سال 2011 تا کنون منجر به کشته شدن هزاران تن و بی‌خانمان گشتن میلیون‌ها نفر شده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *




تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت