منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۴ - ۱۸:۴۴
شناسه خبر: 231322
گروه :خبر
13940415000636_PhotoA
 

بیانیه وزارت خارجه آمریکا درباره نشست کمیسیون مشترک ایران و ۱+۵ در وین

واشنگتن: ایران برنامه‌‌های پایبندی به «برجام» را تشریح کرد/ موضوع اتباع آمریکایی زندانی در ایران، مطرح شد

وزارت خارجه آمریکا، بیانیه‌ای درباره نشست کمیسیون مشترک ایران و ۱+۵ در وین منتشر کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، وزارت خارجه آمریکا بیانیه‌ای درباره نشست روز دوشنبه کمیسیون مشترک ایران و 1+5 درباره برجام منتشر کرد.

مطابق این بیانیه سرپرستی تیم آمریکا در نشست امروز، دوشنبه را «تام شانون»، گزینه دولت آمریکا برای جایگزینی «وندی شرمن»، معاون وزیر خارجه این کشور، به عهده داشته است. «اشتفان مول»، مسئول هماهنگی اجرای «برجام» نیز از حاضران در جلسه روز دوشنبه بوده است.

شرکت‌کنندگان در اولین جلسه کمیسیون مشترک، طبق بیانیه واشنگتن، بر اقدامات سازمانی لازم برای ایجاد مدالیته و مشخص کردن فعالیت‌های کمیسیون مشترک تا زمان فرا رسیدن «روز اجرای برجام» تمرکز کرده‌اند.

واشنگتن تصریح کرده ایران در جلسه روز دوشنبه گزارشی به روز از برنامه‌های خود برای پایبندی به تعهداتش در برجام به حاضران ارائه کرده است. «شانون» و «مول» نیز شرکت‌کنندگان را در جریان اقداماتی که آمریکا در راستای پایبندی به تعهداتش در «روز تصویب» انجام داده، قرار داد.

این گزارش حاکی است، کارشناسان هسته‌ای و امور تحریمی آمریکا در حاشیه این جلسه با همتایان خود در کمیسیون برجام،‌و همچنین آژانس بین‌المللی انرژی دیدار کرده‌اند. این دیدار، بنا به اعلام واشنگتن، با هدف اطمینان از آمادگی تمامی طرفین برای اجرای تعهداتشان و پایبندی به آنها در روز اجرای «برجام» انجام شده است.

بیانیه وزارت خارجه آمریکا حاکی است شانون در دیداری دو جانبه با نمایندگان ایران بر اهمیت پایبندی کامل ایران به تعهداتش در برجام تأکید و موضوع اتباع آمریکایی بازداشتی و مفقود شدن در ایران را هم مطرح کرده است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی