منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۹ مهر ۱۳۹۵ - ۸:۳۹
شناسه خبر: 356786
گروه :خبر
photo_2016-09-29_16-17-12

رئیس مجمع واردات ایران با اشاره به اینکه وارد کنندگان قانونی همراه و همیار تولید کنندگان هستند گفت: تولید کننده واقعی به یک وارد کننده قانونی و صحیح العمل نیاز دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس، علیرضا مناقبی،رئیس انجمن واردکنندگان ایران در نخستین نمایشگاه بین المللی صنایع غذایی، آشامیدنی و صنایع وابسته گفت: برگزاری این نمایشگاه اولین سنگ بنای است که برای معرفی واقعی واردکنندگان قانونی گذاشته شده است و امید است در سال های آتی پربارتر شود.

وی افزود: تولید در هر کشور دارای جایگاه والا و بلندی است اما واردکنندگان قانونی و شناسنامه دار در کشور مانند تولید کنندگان به کشور و انقلاب وفادار بوده و آماده اند تا خود را به کشور معرفی کنند.

مناقبی با بیان دیدگاه برخی مسئولان در امر واردات که آن را مخل آسایش تولید اعلام می کنند گفت: تمام هدف ما این است که ما را با کسانی که با چراغ خاموش در مسیر غیر قانونی حرکت می کنند و امروز به نام قاچاق خود را عرضه می کنند جدا کنیم.

وی ادامه داد: امروز وارد کنندگان با این هدف حرکت می کنیم تا واردکنندگان قانونی مواد اولیه خوب به تولید کنندگان داخلی ارائه دهد که تولید کننده با ارزش افزوده بالا تولید کند.

رئیس انجمن واردکنندگان ایران تاکید کرد: ما بر این اعتقادیم کسانی که کالای وارداتی  تمام شده را در مسیر حرکت خود قرار داده اند خود کمک تولید هستند و عاملی برای پویایی تولید و می توانند در یک بازی برابر کیفیت خود را ارتقاء دهد. تولید کننده واقعی نیاز به یک وارد کننده قانونی و صحیح العمل دارد چه در مسیر تولید و چه در مسیر تأمین مواد اولیه.

وی تصریح کرد: امروز اگر تولید ما لطمه می بیند دلیلش واردکننده قانونی نیست چون عوارض گمرکی و مالیات بر ارزش افزوده کالای وارداتی خود را پرداخت کرده و با تعرفه های قانونی واردات خود را انجام می دهد در نتیجه قیمت تمام شده کالای وارادتی به میزانی نیست که تولید کننده نتواند با آن رقابت کند.

مناقبی با اشاره به اینکه کشور به برخی محصولات وارداتی نیاز دارد افزود: ارز در هر صورت از کشور خارج می شود و کشور به برخی محصولات وارداتی نیاز دارد چرا نباید این محصولات از مجرای قانونی وارد کشور شود.

وی تاکید کرد: اگر تغییر تفکرات غلط برای واردکنندگان قانونی ارزش قائل نبوده و آنان را حمایت نکنیم به وارد کنندگان غیر قانونی مجوز قاچاق داده ایم و جا برای آنان باز کرده ایم.

رئیس مجمع واردات ایران با اشاره به اینکه برخی در مقابل واردکنندگان موضع گرفته و درخواست جلوگیری از واردات و یا کم شدن آن را دارند اظهار کرد: بزرگترین کشورهای تولید کننده دنیا بزرگترین وارد کنندگان کالا و مواد اولیه نیز هستند.

وی با بیان اینکه امروزبه جای اینکه قوانینی وضع شود تا از عملکرد وارد کنندگان غیرقانونی و قاچاق جلوگیری شود ناخودآگاه افراد قانونمند را درگیر بروکراسی اداری کرده و آن ها را در مسیری قرار می دهیم که نتوانند حرکت کنند.

در بخش دیگری از این مراسم دکتر بهروز جنت مدیر کل نظارت و ارزیابی فرآورده های خوراکی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه هر شخص با میانگین عمر 70 سال، 30 تا 70 تن مواد غذایی مصرف می کند بر نقش غذا در تامین سلامت انسان تاکید کرد و افزود: پیشگیری مقدم بر درمان است همچنان که در گذشته مواد غذایی به عنوان دارو نیز استفاده می شد.

وی با تاکید بر اهمیت شناسنامه دار بودن عرضه کنندگان محصولات دارویی و غذایی افزود: در قسمت نظارت، بازرگنی و تولید کنندگان شناسنامه اهمیت بسیار دارد زیر پشت عرضه هر محصول یک فرد پاسخگو مسئولیت محصول را پذیرفته است.

جنت با اشاره به اینکه در کشورهای پیشرفته دولت پاسخگوی اول نیست و در بعد نظارت و به عنوان مدعی العموم وارد مجموعه می شود تاکید کرد: پاسخگو کسی است که پشت سر محصول قرار دارد تولید کننده یا وارد کننده محصول است.

وی با بیان اینکه وظیفه ما نظارت و تضمین سلامت محصولی است که به دست مردم می رسد افزود: پروانه ای که به تولید کننده یا وارد کننده داده می شود کد ملی یا همان شناسنامه ای است که هر فرد هنگام تولد از دولت دریافت می کند تا زمانی که اتفاقی رخ می دهد بتوان از این طریق مورد پیگیری قرار داده و مشکل رفع شود.

جنت با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی به معنی تولید همه چیز در داخل نیست اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی یعنی اینکه چیزهایی که ضروری است در داخل تولید شده و آنچه تولید آن در داخل مقرون به صرفه نبوده یا ارزش نسبی بالایی ندارد یا ضرورت امنیتی یا اقتصادی در تولید ندارد از طریق تجارت و بازرگانی تامین شود.

وی تصریح کرد: برخی سیاست های غلط یک شبه زحمات بازاریابی هدف بازرگانان را بهم ریخته و نابود می کند.

این مقام مسئول در سازمان نظارت بر مواد غذایی، آشامیدنی و دارو، با بیان اینکه تولید و بازرگانی دو بازوی اقتصاد هستند تاکید کرد: باید برای جلوگیری از اقتصاد وابسته برنامه ریزی صحیح و سیاست های درست داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: نباید با مسائل سلیقه ای برخورد شود و در طولانی مدت خواهیم دید که سیاست های صحیح به نفع کشور خواهد بود ما جنس قاچاق را به عنوان اجناس تقلبی از چرخه بازار خارج می کنیم.

نخستین نمایشگاه بین المللی صنایع غذایی، آشامیدنی و صنایع وابسته کیش که با حضور 110 شرکت داخلی و خارجی آخرین دستاوردهای صنایع غذایی، آشامیدن و صنایع وابسته را به نمایش گذاشته است تا 10 مهر ماه  در مرکز نمایشگاه های بین المللی کیش ادامه دارد.

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی