منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۹ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۲:۰۵
شناسه خبر: 206809
گروه :خبر
image320833

در حالی رئیس جمهور اعلام کرد که دولت تدبیر و امید، دولت واردات نیست و تولید و صادرات را مدنظر قرار داده، اما در آذربایجان غربی با واردات خودروهای گران قیمت برای فرمانداران عملاً خط بطلانی بر گفته های رئیس جمهور کشیده شده است!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، اقتصاد مقاومتی، حمایت از تولیدات داخلی، جلوگیری از ورود بی رویه کالاهای خارجی و همچنین الزام ادارات دولتی به خرید اجناس و کالاهای ایرانی از جمله راهکارها و سیاستگذاری هایی است که در سالهای گذشته به مراتب از طرف مسئولان گفته شده و در رسانه ها انعکاس یافته است و همه مردم انتظار دارند که گامهای ابتدایی از طرف دولتی ها برداشته شود تا بعداً خودشان از لحاظ اخلاقی ملزم به رعایت این موارد شوند.

اما مسئله ای که در نهایت تأسف امروزه مشاهده می شود، این است که در استان محرومی و عقب مانده ای مانند آذربایجان غربی که از لحاظ شاخصه های توسعه انسانی نیز قافیه را به دیگر استانها واگذار کرده است، مسئولان تدبیر و امیدش، مردم را ناامید کرده اند.

در تازه ترین اقدام دولت متدبران در آذربایجان غربی، استانداری اقدام به وارد کردن تعداد 17 دستگاه خودروی شاسی بلند و گران قیمت خارجی با پلاک منطقه آزاد ماکو برای فرمانداران ریز و درشتش کرد تا با پُز بیشتری در بین مردم تردد داشته باشند.آن هم پز عالی با جیب خالی.

حال باید پرسید که استانداری با چه دلیل، منطق و توجیهی این کار را که مغایرت و ضدیتی اساسی با سیاستهای اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام عظمای ولایت و همچنین تدابیر دولت برای حمایت از تولیدات داخلی و جلوگیری از واردات غیر ضروری وبی رویه دارد، انجام داده و فرمانداران را سانتافه سوار کرده است.

اصلاً چه دلیل و منطقی وجود دارد که با وجود خودروهای تولید داخل گوناگون و مختلف در انواع مدلها استانداری آذربایجان غربی به خودروهای خارجی روی آورد؟

آیا مرزی بودن ، توسعه نیافتگی و آه در بساط نداشتن استان می تواند دلیلی برای این کار غیرمنطقی باشد؟ در حالی که مردم شهرهای مختلف استان از محرومیتها رنج می برند، واقعاً صحیح است که فرمانداران اینگونه خودروها را سوار و بر داغ دل سیل بیکاران استان با ایجاد حسرتی جانسوز بیافزایند؟

با پول این خودروها چندین نفر می توانستند ازدواج کرده یا صاحب شغلی شوند یا با دادن وامهایی به آنها، بخشی از مشکلاتشان حل شود.

در پایان گریزی دوباره به سخنان رئیس جمهور در سنندج می زنیم که گفت: این دولت، دولت واردات نیست بلکه تولید و صادرات است. آقای استاندار در آذربایجان غربی واقعاً چنین است؟ یا شعارهای دولت مصرف تبلیغاتی دارد؟

آیا در کشوری که رهبرش ساده ترین زندگانی را دارد، ضروریست تا فرمانداران شهرهای چند ده هزارنفری اشرافیگری کرده و خودروهای لوکس سوار شوند؟ اینگونه کارها با عقل و وجدان بیدار انسانها سازگار است؟

هزینه کرد اعتبارهای هنگفت برای خرید این خودروها در حالی است که استاندار چندین بار در نشستها و جلسه های گوناگون از مدیریت بدون پول در استان سخن گفته است، ای کاش در این مورد نیز مدیریت بی پولشان کارساز می شد!

حال این سؤالات بی پاسخ و مسئولان تدبیر و امید در آذربایجان غربی که باید پاسخگوی افکار عمومی باشند!

عکس: پارکینگ یکی از فرمانداریهای جنوب آذربایجان غربی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی