منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۴ - ۲۰:۲۰
شناسه خبر: 245238
گروه :خبر
image396522

بر اساس آﻣﺎر ﻣﻘﺪﻣﺎﺗﻲ ﺗﺠﺎرت ﺧﺎرﺟﻲ ﻧﺨﺴﺖ ﻃﻲ ﺷﺶ ﻣﺎﻫﻪ امسال ۲۰،۸۸۶ دستگاه اتومبیل سواری به وزن ۳۴ هزار تن و به ارزش ۴۹۷ میلیون دلار از اقلام عمده وارداتی به کشورمان بوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، با نگاهی به آﻣﺎر ﻣﻘﺪﻣﺎﺗﻲ ﺗﺠﺎرت ﺧﺎرﺟﻲ ﻧﺨﺴﺖ ﻃﻲ ﺷﺶ ﻣﺎﻫﻪ امسال که توسط گمرک کشورمان منتشر شده اقلام کالایی وجود دارند که بیشترین سهم از واردات کالا را به خود اختصاص داده اند.
اقلام عمده وارداتی طی ۶ ماهه نخست امسال شامل ذرت دامی به وزن ۲،۷۱۵ هزار تن و به ارزش ۶۶۰ میلیون دلار و سهر ارزشی ۳،۱۷ درصد، قطعات منفصله برای تولید تراکتور کشاورزی به استثنای لاستیک به وزن ۶۹ هزار تن و به ارزش ۶۰۳ میلیون دلار و سهم ارزشی ۲،۸۹ درصد است.
داروها متشکل از مواد مخلوط شده یا نشده برای مصارف درمان یا پیشگیری از بیماری به وزن ۴ هزار تن و به ارزش ۵۳۲ میلیون دلار و سهم ارزشی ۲،۵۵ درصد و اتومبیل سواری به تعداد ۲۰،۸۸۶ دستگاه و به وزن ۳۴ هزار تن و به ارزش ۴۹۷ میلیون دلار و سهم ارزشی ۲،۳۸درصد از دیگر اقلام عمده وارداتی در۶ ماهه نخست سال جاری بوده است.

 واردات خودرو لوکس
اما با نگاهی دقیق تر به جدول ۱۰ قلم عمده کالاهای وارداتی که در آﻣﺎر ﻣﻘﺪﻣﺎﺗﻲ ﺗﺠﺎرت ﺧﺎرﺟﻲ ﻧﺨﺴﺖ ﻃﻲ ﺷﺶ ﻣﺎﻫﻪ امسال توسط گمرک کشورمان منتشر شده، کالاهایی نظیر برنج نیز دیده می شود.کالایی که نمونه داخلی آن با کیفیت مرغوب وجود دارد.
حال با توجه به قرار گرفتن کشورمان در یکی از حساس ترین موقعیت ها که مربوط به دوران پسابرجام می شود باید منتظر ماند و دید که دولتمردان با توجه تهیه بسته اقتصادی مدنظرشان می توانند تغییرات خاصی در جدول اقلام عمده وارداتی ایجاد کنند و تا حداقل در این لیست کالاهای استراتژیک و خاص وارد شود و از توان داخلی نیز برای تولید کالای بومی و صادرات بهره گیری بیشتری شود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است