منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۷:۴۳
شناسه خبر: 218898
گروه :خبر

فائو اعلام کرد واردات روغن پالم به ایران طی ۱۰ سال ۱۶ برابر شده و به ۸۱۲ هزار تن رسیده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، آمارهای منتشر شده از سوی سازمان جهانی خواروبار و کشاورزی نشان می دهد ایران یکی از بزرگترین واردکنندگان روغن پالم در جهان است.
به گزارش تسنیم، بر پایه جدیدترین آمار فائو که مربوط به سال 2012 است دو درصد واردات جهانی روغن پالم به ایران اختصاص دارد. کل واردات روغن پالم در دنیا طی این سال 40 میلیون تن بوده که 812 هزار تن از این رقم به مقصد ایران ارسال شده است.
بر اساس این گزارش،‌ ایران دوازدهمین واردکننده بزرگ روغن پالم در جهان شناخته شده است. هند با واردات 7.6 میلیون تنی در رتبه اول از این نظر قرار گرفته است. چین نیز با واردات 6.5 میلیون تنی و هلند با 2.6 میلیون تن واردات به ترتیب در رتبه های دوم و سوم از این نظر قرار گرفته اند.
کشورهای پاکستان، مالزی، آلمان، ایتالیا، بنگلادش، آمریکا، نیجریه، و سنگاپور نیز به ترتیب رتبه های چهارم تا یازدهم بزرگترین واردکنندگان روغن پالم را به خود اختصاص داده اند. روسیه با واردات 659 هزار تن یک پله پس از ایران قرار گرفته است.
به گزارش تسنیم، آمار فائو نشان می دهد واردات روغن پالم ایران طی سال های اخیر رشد قابل ملاحظه ای داشته است. تا سال 1986 واردات روغن پالم توسط ایران در حد صفر بوده است اما از این سال واردات روغن پالم ایران آغاز می شود و در این سال 17 هزار تن روغن پالم به کشور وارد می شود.
در فاصله سال های 1986 تا 2002 واردات روغن پالم ایران بین 17 هزار تن تا 60 هزار تن قرار داشته است. اما از سال 2003 شاهد رشد قابل توجه واردات این محصول به کشور بوده ایم. در این سال واردات روغن پالم به کشور نسبت به سال قبل از آن 2.5 برابر شده و در سال های بعد نیز این رشد ادامه می یابد تا این که در سال 2012 بالغ بر 812 هزار تن روغن پالم به کشور وارد می شود.
بر این اساس واردات روغن پالم به کشور در سال 2012 نسبت به سال 2002 که بالغ بر 51 هزار تن بوده 16 برابر شده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است