منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۴ - ۲۰:۲۸
شناسه خبر: 244908
گروه :خبر
image479404

مدیرکل دفتر توسعه تجارت وزارت جهاد کشاورزی از آزادسازی واردات برنج تا تیرماه سال آینده براساس نیاز داخلی کشور در پی نامه حجتی به نعمت‌زاده خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ سیدجمال مدرسی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: وزیر جهاد کشاورزی در نامه‌ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که واردات برنج از چهارم آذرماه تا تیرماه سال آینده آزاد شود و بدون محدودیت واردکنندگان می‌توانند براساس نیاز داخلی کشور این محصول را وارد کنند.

 

وی افزود: براساس این نامه ثبت سفارش واردکنندگان برای واردات برنج تا سه ماه اعتبار دارد. پس از آن یک ماه فاقد تمدید است و این بدان معنی است که هر واردکننده‌ای ثبت سفارش می‌کند می‌تواند در این حوزه زمانی نسبت به گشایش ال‌سی خود اقدام کند در غیر این صورت مجدداً باید ثبت‌سفارش خود را در صورت نیاز کشور مجدداً انجام دهد.

 

مدیرکل دفتر ساماندهی و توسعه تجارت معاونت بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: گرچه در این نامه میزان دقیق واردات از نظر حجمی مشخص نشده است. اما واردات برنج در این بازه زمانی محدود که فصل برداشت این محصول نیز به پایان رسیده معدود بوده و اندازه نیاز داخلی صورت خواهد پذیرفت.

 

سید جمال مدرسی گفت: واردات برنج محدودیتی از نظر مبدأ و صادرکننده ندارد و واردکنندگان می‌توانند محموله‌های خود را از کشورهایی چون پاکستان، هند، آرژانتین، اروگوئه و… وارد کنند.

 

به گزارش ایسنا، طی یک سال گذشته واردات و ثبت سفارش برای واردات برنج از سوی وزارت جهاد کشاورزی ممنوع اعلام شده بود و به گفته مسوولان این وزارتخانه واردات صورت گرفته طی این بازه زمانی مربوط به ثبت‌سفارش‌های انجام شده پیش از اعلام ممنوعیت بوده است. حال باید دید که این سیاست جدید وزارت جهاد کشاورزی در زمینه محدودیت زمان ثبت‌سفارش و کنترل میزان واردات برای تنظیم بازار این محصول جواب می‌دهد یا اینکه شاهد واردات بی‌رویه برنج خواهیم بود.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی