منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۴
شناسه خبر: 330883
گروه :خبر
808378

رئیس اسبق سازمان انرژی اتمی با اشاره به اینکه برجام هیچ گشایش اقتصادی نداشته است، گفت: دلیل اعتماد برخی به آمریکا، فراموشی آرمانهای انقلاب است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، فریدون عباسی رئیس اسبق سازمان انرژی اتمی ایران در گفتگو با خبرنگار ما گفت: آمریکا با کارهای سطحی که در برجام ذکر شده است به صورت نمادی عمل کرده است ولی تاکنون هیچ گشایشی از این طریق در اقتصاد کشور بوجود نیامده است.

وی ادامه داد: متأسفانه برخی افراد خوش خیالی که فکر می کردند با برجام مشکلات اقتصادی کشور حل می شود قاعده درست مذاکره را رعایت نکردند.

عباسی در خصوص قاعده مذاکره گفت: قاعده مذاکره این است که ما گام به گام جلو برویم یعنی به ازای هر نرمشی که ما از خود نشان می دهیم امتیازی از آنها بگیریم، ما از غنی سازی 20درصد کوتاه آمدیم و در مقابل باید امتیاز برداشته شدن تحریم بانک مرکزی را می گرفتیم.

وی افزود: از تعبیر آمریکایی ها برجام یک نوع مجازات برای یک مجرم است و آن مجرم از نظر آنها جمهوری اسلامی ایران است.

عباسی ادامه داد: آمریکایی ها باید بدانند با این بداخلاقی ها نمی توانند ملت ایران را خام کنند و شرایط برجام به تعبیری مانند یک شکلات گاز زده است که آن را دندان زده اند و می خواهند به خورد ما بدهند.

رئیس اسبق سازمان انرژی اتمی ایران در خصوص اعتماد به آمریکا گفت: دلیل اعتماد برخی به آمریکا انقلابی نبودن یا فراموشی آرمانهای انقلاب اسلامی است و کسی که از آرمانهای انقلاب دست بردارد سیاست این زورگویان را می پذیرد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند